21 października 2021

Donald Trump niedługo uruchomi platformę społecznościową „TRUTH Social”

Były prezydent Donald Trump ogłosił w środę, że uruchamia nową firmę medialną – wraz z platformą mediów społecznościowych, która rozpocznie swoją działalność już w listopadzie.

Serwis Truth Social fot. zrzut ekranu ze strony https://www.truthsocial.com/

Oczekuje się, że platforma społecznościowa Donalda Trumpa o nazwie „TRUTH Social” rozpocznie swoją wersję beta dla „zaproszonych gości” w przyszłym miesiącu. Długo oczekiwana platforma będzie własnością Trump Media and Technology Group (TMTG). 

„Jestem podekscytowany, że wkrótce zacznę dzielić się swoimi przemyśleniami na temat TRUTH Social i walczyć z wielkimi technologiami” – powiedział Trump w oświadczeniu dodając że jego misją jest „stworzenie rywala dla liberalnego konsorcjum medialnego i walka z firmami „Big Tech” z Doliny Krzemowej, które wykorzystały swoją jednostronną moc, by uciszyć przeciwne głosy w Ameryce.”

„Żyjemy w świecie, w którym talibowie mają ogromną obecność na Twitterze , a twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony. To niedopuszczalne” – powiedział były prezydent. „Jestem podekscytowany, że wkrótce wyślę moją pierwszą PRAWDĘ na TRUTH Social”. (..) „TMTG zostało założone z misją oddania głosu wszystkim”.

Portal najprawdopodobniej będzie dostępny dla wszystkich w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Chęć przyłączenia można zgłaszać na stronie internetowej platformy Truth Social, a wybrane osoby będą mogły zarejestrować się na platformie już w listopadzie, kiedy ruszą testy beta strony. Aplikację dla iPhone’ów można już zamawiać w przedsprzedaży z poziomu AppStore.

Podczas swojej kampanii wyborczej i swojej prezydentury Donald Trump bardzo aktywnie udzielał się swoimi przemyśleniami na Twitterze. Wszystko skończyło się po ataku jego zwolenników na Kapitol w styczniu 2021 roku, Trump w spektakularny sposób został wykasowany z Twittera i Facebooka.

Czy nowa platforma społecznościowa spowoduje że Facebook i Twitter stracą swoje centralne miejsce ? Niedługo się o tym przekonamy.

Photo by Brandon Mowinkel on Unsplash/zdj.główne

____________________________