29 października 2021

Francuski tenisista po szczepieniu zawiesił karierę

Od momentu, gdy dostałem szczepionkę, nagle mam problem, mam wiele problemów – powiedział francuski tenisista Jeremy Chardy, ogłaszając zawieszenie kariery sportowej.

fot/Jeremy Chardy/instagram

Sportowiec po igrzyskach olimpijskich zaszczepił się preparatem firmy Pfizer, teraz przyznaje, że tego żałuje.

– To frustrujące, bo naprawdę dobrze zacząłem rok i grałem na wysokim poziomie. Teraz mój sezon jest w martwym punkcie. (…)

„Żałuję, że zaszczepiłem się, ale nie mogłem wiedzieć co się później stanie”.

– powiedział.

Po szczepieniu rozegrał tylko dwa mecze po czym zawiesił grę z powodu licznych kłopotów zdrowotnych wywołanych przez szczepienie. Jeremy wyznał że odczuwa ogromny ból w całym ciele przy jakimkolwiek wysiłku fizycznym który uniemożliwia nawet normalne poruszanie się. Według jego trenerów, tenisista nie jest w stanie grać na wysokim poziomie.

– „Byłem u dwóch lekarzy, zrobiłem badania, więc wiem, z czym się zmagam. Najważniejsze jest, żebym teraz zadbał o siebie. Wolę poświęcić więcej czasu na leczenie i mieć pewność, że w przyszłości problemy nie powrócą, niż wrócić na kort i mieć kłopoty zdrowotne”.

– „Problem polega na tym, że nie mamy pojęcia o działaniu preparatu w dłuższym czasie. Są ludzie, którzy mieli podobne dolegliwości, ale czas ich trwania był zupełnie inny”. – dodał.

Jeremy Chardy już jako junior został w 2005 roku mistrzem Wimbledonu w grze pojedynczej chłopców. W tym samym sezonie rozpoczął swoją profesjonalną karierę.

Najlepszym wynikiem sportowca w turnieju wielkoszlemowym jest ćwierćfinał Australian Open 2013. W lipcu 2009 roku wygrał swój pierwszy turniej rangi ATP World Tour w grze pojedynczej. W tym samym roku doszedł do finału rozgrywek w Johannesburgu.

W rankingu ATP najwyżej był na 25. miejscu (2013), a w klasyfikacji gry podwójnej na 24. pozycji (2020).

W reprezentacji Francji w Pucharze Davisa zadebiutował w 2009 roku.

________________________