21 listopada 2021

Gibraltar odwołuje Boże Narodzenie pomimo zaszczepienia całej populacji

Gibraltar, znany jako „najbardziej zaszczepione miejsce na ziemi” odwołał oficjalne wydarzenia świąteczne i wezwał ludzi do unikania zgromadzeń w celu zwalczania wirusa.

Mimo zapewnień o bezpieczeństwie, zaszczepieniu całej populacji, obietnic, że wszystko wróci do normalności – minister zdrowia określił wzrost zakażeń „drastycznym wzrostem liczby osób z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 w ostatnich dniach”.

Cała populacja brytyjskiego terytorium zamorskiego, była w pełni szczepiona od prawie sześciu miesięcy, a maski były obowiązkowe w transporcie publicznym, w sklepach i wielu innych miejscach przez cały ten czas.

Obecnie szczepionki przypominające są podawane osobom w wieku powyżej 40 lat.

Dziennie odnotowuje się około 66 osób zakażonych.

Teraz władze odwołały „oficjalne przyjęcia bożonarodzeniowe, zgromadzenia i podobne spotkania”.

„Biorąc pod uwagę wykładniczy wzrost liczby przypadków, rząd zamierza anulować szereg wydarzeń, w tym oficjalne obchody święta Bożego Narodzenia, przyjęcia oraz podobne spotkania” – oświadczono.

Jak zauważa RT: „Podobnie dobrze zaszczepione kraje również zgłosiły ostatnio wzrost liczby infekcji Covid-19. W Singapurze, gdzie 94% kwalifikującej się populacji zostało zaszczepionych, liczba zachorowań i zgonów wzrosła do rekordowego poziomu pod koniec października i od tego czasu nieznacznie spadła. W Irlandii, gdzie około 92% dorosłej populacji jest w pełni zaszczepionych, liczba przypadków Covid-19 i zgonów z powodu wirusa wzrosła mniej więcej od sierpnia”.

Photo by Mike Kotsch on Unsplash