21 listopada 2021

Liam Jones zrezygnował z dalszej gry z „powodów osobistych”

Australijska gwiazda futbolu Liam Jones ogłosił, że odchodzi z AFL na emeryturę. Decyzja sportowca została oficjalnie podjęta z „powodów osobistych”.

Fot/screen/Instagram

„Chcę ogłosić, że moja rezygnacja z futbolu AFL stanie się natychmiastowa” – powiedział Jones w oświadczeniu.

„Chcę skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie podczas mojej podróży, zarówno osobiście, jak i zawodowo”.

„Kocham tę grę i będę tęsknić za kolegami z drużyny”. – powiedział.

Jones miał podpisany kontrakt do końca sezonu 2022. Tym samym zrezygnował z 500 000 $.

Szef klubu Brad Lloyd — w oświadczeniu powiedział, że decyzja Jonesa będzie uszanowana.

„W ostatnich miesiącach byliśmy w stałym dialogu z Liamem i daliśmy mu czas, którego potrzebował na podjęcie świadomej decyzji dotyczącej jego kariery” – powiedział Lloyd.

AFL opublikowała swoją politykę dotyczącą COVID-19 dla graczy i personelu piłkarskiego w rozgrywkach mężczyzn i kobiet w zeszłym miesiącu.

AFL wymaga aby wszyscy byli zaszczepieni na koronawirusa przed rozpoczęciem sezonów AFL i AFLW.

W przypadku wiktoriańskich zawodników AFL i AFLW oraz personelu futbolowego pierwszy etap wymaga pełnego zaszczepienia do 26 listopada, jeśli mają uczęszczać do swoich klubów, aby rozpocząć lub kontynuować treningi.

Gracze AFL w NSW muszą być w pełni zaszczepieni do 17 grudnia, podczas gdy termin dla graczy z Australii Zachodniej, Australii Południowej i Queensland upływa 18 lutego.

Liam Jones (ur. 24 lutego 1991) należał do australijskiego klubu Carlton Football Club, w którym grał jako kluczowy obrońca. 

Jones oficjalnie powiedział, że powodem jego rezygnacji są „powody osobiste”, ale wiadomo nieoficjalnie, że było to spowodowane jego niechęcią do szczepienia na COVID-19, które zostało nakazane przez ligę. 

_______________________