21 listopada 2021

W Chinach rodzice zakładają niemowlętom "kaski", aby uformować im głowy

Wierząc, że okrągła głowa jest piękniejsza, chińscy rodzice korzystają ze specjalnych kasków które pomagają „poprawić kształt główki dziecka”.

źródło; Fb

Rodzice którzy chcą przyłączyć się do nowego trendu korzystają z mediów społecznościowych, takich jak forum Xiaohongshu, na którym dyskutują o „cudownych” wynalazkach.

Niemowlęta mają miękkie kości, a ich głowy zmienią kształt w młodym wieku, dlatego rodzice starają się wykorzystać ten czas i używają „cudownego sprzętu” do korekty kształtu głowy, takich jak poduszki, kaski i maty, które pomagają by głowa dziecka była bardziej okrągła.

Obecna moda najwyraźniej wynika z przekonania, że ​​okrągła głowa jest piękniejsza. 

Jedna z matek napisała post na chińskim portalu społecznościowym zatytułowany: „Zabrałam moje dziecko na korektę kształtu głowy, pomimo protestów mojej rodziny”.

Ponieważ niemowlę uwielbia spać na plecach, wyjaśniła mama, jej głowa wyglądała na „płaską i wyciągniętą”.

Mama zabrała dziecko do lokalnej kliniki, gdy miało zaledwie 7 miesięcy, po zrobiony na zamówienie „sprzęt do korekcji głowy”. Stworzona forma, „kierowała” wzrostem czaszki dziecka.

„Myślę, że noszenie hełmu na głowie ma taką samą funkcję, jak noszenie szelek, czyli poprawianie części ciała i upiększanie” – napisała mama, dodając: „Mam płaską głowę i wiem, jak bardzo jest to bolesne dla kobiety, która goni za pięknem. Nie chcę, żeby moje dziecko dorosło i żałowało tej części siebie.”

_____________________