22 listopada 2021

ALDI Australia zwolni wszystkich nieszczepionych pracowników do marca 2022 r.

Sieć supermarketów ALDI w Australii dała czas wszystkim pracownikom do 1 marca 2022 r. na przedstawienie dowodu statusu szczepienia przeciwko Covid-19. W przypadku odmowy stracą pracę. - informuje Dailyexpose.

Firma wystosowała list do wszystkich swoich pracowników w którym informuje, że jeśli pracownik odmówi podania informacji o stanie szczepień do 1 marca 2022 r., będzie traktowany tak, jakby był nieszczepiony. Deklarując jednocześnie że możliwe są przypadki w których pracownicy nie mogą zostać zaszczepieni z powodu „uczulenia na składniki szczepionek”, o ile przedstawią „medyczne przeciwwskazania”.

„ALDI przewidziało wymóg szczepień do marca 2022 r. z ponad 3-miesięcznym wyprzedzeniem, aby móc kontynuować zatrudnienie… Pracownicy, którzy zdecydują się nie szczepić, będą mogli pracować do 1 marca 2022 r. … Niestety pracownicy, którzy zdecydują się nie szczepić, nie będą mogli kontynuować zatrudnienia w ALDI od 1 marca 2022 roku”. – napisano.

ALDI dodatkowo poinformowało, że wszyscy podwykonawcy, którzy wykonują prace na terenie ALDI, również będą musieli być w pełni zaszczepieni, oraz muszą okazać dowód szczepienia.

ALDI wyjaśniło również w liście, że będzie wymagać od pracowników przestrzegania wszystkich zaplanowanych dawek przypominających, aby nadal byli uznawani za zaszczepionych, co oznacza, że ​​jeśli tego nie zrobią, zostaną uznani za niezaszczepionych i ich stosunek pracy zostanie rozwiązany.

Dyrektor generalny ALDI Australia, Tom Daunt, powiedział, że w ich opinii wymaganie w przyszłości szczepienia wszystkich pracowników przeciwko Covid-19 jest najlepszym sposobem zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i klientów.

„Rada dotycząca zdrowia jest jasna: zaszczepieni pracownicy rzadziej zakażą Covid-19 niż pracownicy nieszczepieni, a zaszczepieni pracownicy rzadziej przekażą Covid-19 współpracownikom lub klientom” – powiedział Daunt.

Nowe „rozwiązanie” będzie dotyczyło wszystkich sklepów ALDI w Australii, będącej obecnie poligonem doświadczalnym dla najbardziej drakońskich ograniczeń.

Źródło; Dailyexpose

Photo by Marques Thomas @querysprout.com on Unsplash

_________________________