23 listopada 2021

CNN publikuje artykuł: „Nie ma nic bardziej przerażającego niż zły biały facet”

W opublikowanym artykule CNN rozprawia się z uniewinnionym 18-letnim Kyle Rittenhouse, którego łączy z innymi działaczami i radykałami biorącymi udział w nalocie 6 stycznia na Kapitol.

Artykuł CNN próbuje oczernić nastoletniego Rittenhouse’a, razem z radykałami QAnon, białymi suprematystami, którzy uczestniczyli w wiecu „Zjednoczyć prawicę” w Charlottesville i osobami które brały udział w nalocie 6 stycznia na Kapitol.

Ława przysięgłych z Wisconsin uniewinniła Kyle’a Rittenhouse’a ze wszystkich zarzutów: o zabójstwo dwóch mężczyzn i zranienie drugiego podczas zamieszek w sierpniu 2020 roku. Ławnicy uznali że działał w samoobronie.

W miasteczku Kenoshy (Wisconsin) doszło wówczas do protestów, które przekształciły się w brutalne zamieszki z podpaleniami, grabieżami i niszczeniem budynków. Chłopiec chciał chronić okolicę przed wandalami.

W akcie samoobrony doszło do tragedii. Wydarzenia miały miejsce po tym jak biały policjant postrzelił podczas interwencji czarnoskórego mężczyznę. 18-latek przewrócił się po wysłuchaniu wyroku. Jury obradowało około 26 godzin.

– Ta sprawa nie jest i nigdy nie miała nic wspólnego z rasizmem. Miała związek z prawem do samoobrony – powiedział po ogłoszeniu wyroku sądu Rittenhouse. Nastolatek w wywiadzie wyznał: „Nie jestem rasistą, popieram ruch BLM (Black Lives Matter). Popieram pokojowe demonstracje. Uważam, że konieczna jest zmiana” .

„Nie ma nic z natury brutalnego w Białych ludziach, ani w jakiejkolwiek ludzkiej istocie. Ale ostatnie wydarzenia przekonały mnie, że nadszedł czas, aby postawić przed sądem inną postać: wizję białej męskości, która pozwala niektórym białym mężczyznom poczuć się, jakby „mogli rządzić i brutalizować bez konsekwencji”. – pisze autor artykułu CNN przyzywając osobę Kyle Rittenhouse.

„Coraz więcej białych mężczyzn identyfikuje się teraz jako republikanie. (..) Pewien felietonista New York Timesa powiedział, że ten gniew jest napędzany przez białych mężczyzn, którzy boją się zmieniającej się Ameryki, „w której przywilej bycia białym mężczyzną nie jest tym, czym był kiedyś. – stwierdza.

Wściekli biali mężczyźni zniszczyli demokrację

Autor brnie dalej: „Mamy wystarczająco dużo problemów z przemocą białych mężczyzn. Masowe strzelaniny w USA popełniają częściej Biali niż jakakolwiek inna grupa. Czołowi funkcjonariusze organów ścigania twierdzą, że największe zagrożenie terrorystyczne w kraju pochodzi od białych supremacjonistów. A wiele z najbardziej niezatartych obrazów informacyjnych ostatnich lat przedstawia wściekłych białych mężczyzn o czerwonych twarzach, często uzbrojonych w broń palną”.

„To ten wściekły biały człowiek – a nie czarny, którego widzisz zbliżającego się nocą na ulicy – ​​stanowi najgroźniejsze zagrożenie dla demokracji w Ameryce” – dodał.

Autor nie wspomniał słowem o gwałtownych zamieszkach BLM, które zeszłego lata nawiedziły amerykańskie miasta i doprowadziły do ​​śmierci dziesiątek ludzi, niszcząc i okradając prywatne mienie których wartość szacowana jest w miliardach dolarów.

Statystyki przestępczości z użyciem przemocy w podziale na dane demograficzne burzą cały przekaz artykułu.

________________________