26 listopada 2021

Hrabstwo w Kalifornii: maska w domu obowiązkowa niezależnie od statusu szczepień

Hrabstwo Santa Cruz w Kalifornii (USA) nałożyło obowiązek noszenia maski w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień, w tym w domach prywatnych. - informuje Lifesitenews.

W habstwie Santa Cruz od niedzieli noszenie masek będzie wymagane we wszystkich pomieszczeniach, w których obecni są ludzie z więcej niż jednego gospodarstwa domowego, w tym podczas spotkań w domach prywatnych.  

Przyczyną przywrócenia obowiązku, który początkowo został zniesiony pod koniec września, jest odnotowany 29% wzrost liczby przypadków zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 

Badanie opublikowane przez Annals of Internal Medicine  wykazało, że nie ma statystycznie istotnej różnicy w przypadkach COVID-19 między osobami noszącymi maskę a osobami nie noszącymi masek. 

badaniu z 2008 r. dotyczącym skutków noszenia masek chirurgicznych naukowcy udowodnili, że chirurdzy, którzy nosili maskę podczas zabiegu przez godzinę lub dłużej, mieli znaczne zmniejszenie nasycenia krwi tlenem, co doprowadziło ekspertów do wniosku, że długotrwałe używanie masek jest szkodliwe dla ogólnego stanu zdrowia.  – donosi Lifesitenews.

Photo by Raychel Espiritu on Unsplash

_________________________