2 grudnia 2021

Rząd Indii nie kupi preparatów Pfizer i Moderna

Rząd Indii nie wyraził zgody na zwolnienie producentów szczepionek z odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne oraz ze względów ekonomicznych kraj postanowił sam produkować szczepionki.

Rząd Indii nie kupi preparatów od Pfizer i Moderna. Trzy źródła rządowe poinformowały że szczepionki produkowane w kraju są bardziej przystępne cenowo i łatwiejsze do przechowywania . – poinformował Reuters.

Obie szczepionki kosztują kilka razy więcej niż główny preparat Indii, Covishield, licencjonowana wersja leku AstraZeneca.

Oznacza to, że popularne na całym świecie szczepionki, nie będą na razie dostępne w dwóch najludniejszych krajach świata – Chinach i Indiach.

Rząd Indii odmówił również spełnienia żądań amerykańskich firm o ochronę prawną przed wszelkimi skutkami ubocznymi preparatów.

Żadna firma nie otrzymała takiej ochrony w Indiach.

Drugie źródło donosi: „Rząd nie kupi szczepionek Pfizer i Moderna. Mogą mieć prywatne powiązania po niezbędnych zezwoleniach regulacyjnych. Ale suwerenna gwarancja jest wyraźnie czymś, czego nie możemy dać”. (za Reuters)

Możliwe że rząd kupi dawki szczepionki Johnson & Johnson – podał w poniedziałek Reuters.

Źródło; Reuters

Photo by Lewis J Goetz on Unsplash