9 grudnia 2021

Papież: grzechy seksualne nie są aż tak „poważne”

Przywódca kościoła katolickiego Papież Franciszek stwierdził, że pozamałżeńskie grzechy seksualne nie są aż tak „poważne”.

Papież dokonał swego rodzaju uszeregowania niektórych z grzechów opisanych w Biblii, twierdząc że grzechy cielesne „nie są aż tak poważne”.

Według papieża Franciszka pożądanie/ cudzołóstwo nie jest najgorszym z grzechów.

Przywódca Kościoła katolickiego powiedział dziennikarzom w papieskim samolocie podczas podróży z Grecji do Włoch w poniedziałek, że istnieją gorsze przewinienia niż seks pozamałżeński.

„Grzechy ciała nie są najpoważniejsze” powiedział przywódca religijny o seksie pozamałżeńskim. Poważniejsze wykroczenia to duma i nienawiść.

Papież dokonując segregacji grzechów odniósł się do niedawnej rezygnacji arcybiskupa Paryża, z powodu związku z kobietą. 70-letni francuski duchowny, Michel Aupetit potwierdził, że doszło do „niejednoznacznego zachowania” z kobietą, jednak jak zapewnia, na niejednoznaczności się skończyło. Arcybiskup zaprzeczył jakoby doszło między nim a kobietą do romansu i stosunku seksualnego co złamałoby obietnicę celibatu – podał Reuters. .

Papież Franciszek podczas lotu z Grecji do Rzymu powiedział że przyjął rezygnację arcybiskupa Paryża z powodu narastających przeciwko niemu plotek i oskarżeń które były zbyt szkodliwe.

„Nie będzie w stanie rządzić, ponieważ stracił reputację… Dlatego przyjąłem jego rezygnację”. – wyznał.

Papież Franciszek powiedział, że Aupetit najwyraźniej przytulił i masował sekretarkę, co było grzechem, ale niezbyt poważnym. „Tam jest grzech, ale nie najgorszy”., „Aupetit jest grzesznikiem, tak jak ja” – powiedział Papież, dodając, że wczesny Kościół był bardziej przyzwyczajony do tej idei niż katolicyzm. 

 „Przyjąłem rezygnację Aupetit nie na ołtarzu prawdy, ale na ołtarzu hipokryzji”. – wyznał Papież.

____________________________