7 stycznia 2022

Nikoloz Basilashivili zmuszony do przerwania gry z powodu bólu w klatce piersiowej

Nikoloz Basilashivili podczas Pucharu ATP w Sydney w środowy wieczór musiał przerwać mecz z powodu bólu w klatce piersiowej i trudnościach z oddychaniem.

Gwiazda tenisa Nikoloz Basilashivili zaczął walczyć o oddech na początku swojego meczu przeciwko Stefanosowi Tsitsipasowi. Mecz został przerwany.

29-latek podszedł powoli do ławki i próbował wziąć kilka głębokich oddechów czekając, aż pojawi się na korcie lekarz. Basilashivili podczas rozmowy wykonywał gesty rąk które sugerowały, że czuje ucisk w klatce piersiowej.

Podsłuchano asa tenisa mówiącego:

„Przy każdym strzale brakuje mi tchu”. 

Wkrótce potem wielokrotnie powtarzał personelowi medycznemu, że „ma trudności z oddychaniem”.

Basilashvili opuścił kort ze swoimi medykami. Niestety, kiedy światowy numer 22 powrócił, sędzia poinformował, że nie może już kontynuować gry. Tsitsipas skomentował całą sytuację: „Oczywiście nie jest łatwo grać, gdy nie grasz na 100%. Całkowicie rozumiem jego sytuację. Szkoda.”

Australijskie przepisy nakazują, aby wszyscy gracze biorący udział w Pucharze ATP byli w pełni zaszczepieni.

Basilashivili , który zajmuje 22. miejsce na świecie, reprezentował w środę swój kraj, Gruzję.

W turnieju głównym rozgrywek Wielkiego Szlema zadebiutował w 2015 roku podczas French Open, osiągając możliwość gry dzięki zwycięstwu w kwalifikacjach. W cyklu ATP Tour zwyciężył w pięciu turniejach z ośmiu rozegranych finałów. Wygrywając swój pierwszy tytuł, w Hamburgu (2018), został pierwszym Gruzinem, który triumfował w cyklu ATP Tour.

Najwyżej sklasyfikowany był na 16. miejscu w maju 2019 roku w singlu i 148. pozycji w tym samym czasie w deblu.

________________________