17 stycznia 2022

Teksas: przełomowy wyrok sądu wobec żołnierzy którzy odmówili szczepień

Sąd federalny w Teksasie wydał wyrok zabraniający ukarania żołnierzy za odmowę szczepień.

Departament Obrony musi odstąpić od ukarania 35 żołnierzy NAVY Seal, którzy stanowczo sprzeciwili się przyjęciu preparatu na koronawirusa ze względów religijnych i tym samym zostali zwolnieni z armii.

Pozew sądowy w imieniu pokrzywdzonych żołnierzy złożyła First Liberty Institute, organizacja non-profit, przeciwko prezydentowi Bidenowi, sekretarzowi obrony Lloydowi Austinowi, Departamentowi Obrony i sekretarzowi marynarki wojennej Carlosowi Del Toro.

Organizacja zarzuciła w pozwie brak uszanowania powodów religijnych przy podejmowaniu decyzji o odrzuceniu preparatu. Żołnierze powoływali się na brak akceptacji „szczepionki” opracowanej przy wykorzystaniu komórek abortowanych płodów, co według nich jest obrazą Stwórcy.

Sąd orzekł że pandemia „nie daje rządowi żadnej licencji na znoszenie” swobód obywatelskich oraz przyznał że żołnierze mają prawo odmówić szczepienia ze względów religijnych.

Prawnik reprezentujący pokrzywdzonych żołnierzy powiedział że wyrok sądu „wysyła jasny sygnał do administracji Bidena, Pentagonu i marynarki wojennej, mówiący o tym że żołnierze nie zrezygnują z wolności religijnej podczas służby dla kraju”.

– „Zmuszanie żołnierza  do wyboru między wiarą a służeniem ojczyźnie jest obrazą Konstytucji i amerykańskich wartości” – dodał.

_______________________