17 stycznia 2022

Walmart po cichu przygotowuje się do wirtualnych zakupów metaverse

Wygląda na to, że Walmart planuje stworzenie własnej kryptowaluty i kolekcji niezamiennych tokenów lub NFT w rzeczywistości metaverse.

Jak donosi CNBC pod koniec zeszłego miesiąca Walmart zgłosił kilka nowych znaków towarowych, co wskazuje na jego zamiar wytwarzania i sprzedaży wirtualnych towarów.

Według Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA, Walmart złożył wnioski 30 grudnia. 

W zgłoszeniu Walmart wymienia różne wirtualne towary, które planuje sprzedawać, w tym elektronikę, urządzenia, odzież, artykuły domowe, zabawki i produkty do higieny osobistej.

Insider ujawnił , że oddzielne zgłoszenie wskazuje na zainteresowanie firmy stworzeniem własnej metody płatności w kryptowalutach i gromadzeniem tokenów niezamiennych lub NFT. 

Animacja Walmart pokazała jak będą wyglądać zakupy przyszłości. Produkty będzie można wybrać za pomocą wirtualnej dłoni, dowiadując się wszystkich niezbędnych informacji o produkcie. Następnie wirtualne zakupy zmienią się w prawdziwe i o wybranej godzinie zostaną dostarczone pod wskazany adres.

„Walmart nieustannie bada, w jaki sposób nowe technologie mogą kształtować przyszłe doświadczenia zakupowe”. „Nie mamy dzisiaj nic więcej do przekazania, ale warto zauważyć, że rutynowo składamy zgłoszenia znaków towarowych w ramach procesu innowacji”. – ogłosiła firma (za Insider).

Walmart odnotował rozkwit sprzedaży online w 2021 r., a według raportu Digital Commerce ​​w trzecim kwartale sprzedaż wyniosła 11,1 miliarda dolarów, co może okazać się przydatne w realizacji ambicji Walmart w zakresie metawersu.

Photo by Fabio Bracht on Unsplash