28 stycznia 2022

Myszka Minnie zadebiutuje w spodniach zaprojektowanych przez Stellę McCartney

Projektantka Stella McCartney zamieniła charakterystyczną dla Myszki Minnie czerwono-białą minisukienkę na niebiesko-czarne spodnie w groszki, oczywiście z dopasowaną kokardą.

Animowana postać Myszka Minnie właśnie zmieniła garderobę. 

Kultowa sukienka w kropki z okazji miesiąca Historii Kobiet w marcu i 30-lecia Disneylandu w Paryżu zostanie zastąpiona… smokingiem w groszki według projektu brytyjskiej projektantki mody Stelli McCartney.

Jej klasyczna sukienka z białymi rękawiczkami, kokarda na głowie, i buty na niskim obcasie po raz pierwszy zadebiutowały w 1928 roku. Teraz brytyjska projektantka nadała jej bardziej progresywny i nowoczesny wygląd.

Minnie zawsze zajmowała szczególne miejsce w moim sercu. Dzielimy te same wartości. To, co kocham w Minnie, to to, że uosabia szczęście, wyrażanie siebie, autentyczność i inspiruje ludzi w każdym wieku na całym świecie. Poza tym ma świetny styl! Chciałam, żeby Minnie założyła swój pierwszy garnitur w Disneylandzie w Paryżu, więc zaprojektowałam jeden z moich kultowych kostiumów – niebieski smoking – używając odpowiednich materiałów. To nowe spojrzenie na jej charakterystyczne kropki sprawia, że ​​Myszka Minnie jest symbolem postępu dla nowego pokolenia.” – powiedziała Stella McCartney.

Podczas gdy wiele osób wita zmianę z wielkim optymizmem widząc w tym postępowość, inni są sceptycznie nastawieni do zmiany garderoby. 

Jeden z użytkowników Twittera skomentował:

„Drogi Disney’u zamieniłeś Myszkę Minnie w Hillary Clinton”.

Inny użytkowinik stwierdził: „Nigdy nie byłem fanem maskotki Disneya, ale WTF?” 

W ramach bardziej globalnej współpracy z The Walt Disney Company, Stella McCartney zaprezentuje wyjątkową koszulkę z Myszką Minnie w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Kobiet. 

Koszulka będzie dostępna wyłącznie online i w sklepach Stella już 8 marca 2022 roku. Od wiosny 2022 roku zostanie wprowadzona limitowana linia produktów inspirowana kultowym filmem Fantasia autorstwa Stelli McCartney.

źródło; DisneylandParis

Photo by Héctor Vásquez on Unsplash

_______________________