7 marca 2022

Kościół w Quebec pozywa władze prowincji za wymaganie paszportów COVID w celu wejścia do miejsc kultu

W Kanadyjskiej prowincji Quebec, paszport szczepionkowy będzie wymagany aby uczestniczyć w nabożeństwie.

Justice Centre (Centrum  Sprawiedliwości) Quebec złożyło pozew sądowy w imieniu Kościoła Baptystów św. Augustyna i jego pastora Guillaume Roy, przeciwko decyzji władz Québec dotyczącej obowiązkowych paszportów szczepionkowych w miejscach kultu .

Pastor Roy argumentuje, że paszporty szczepionkowe Covid „ naruszają chronione przez Kartę wolności prawo do wyznania, zrzeszania się, pokojowych zgromadzeń i autonomii cielesnej. ”. 

Pastor powiedział również, że rząd musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności za moralne i duchowe cierpienia, jakie przywódcy polityczni wyrządzili jego owczarni podczas pandemii. 

„Prosimy sądy o ukaranie nadużyć władz. Nigdy więcej nie powinniśmy akceptować tego, że urzędnicy medyczni wymieniają swoje białe fartuchy na mundury sierżantów i zamieniają kościoły w rodzaju „germafobiczną klatkę”. Kościoły są sanktuariami ludzi, a nie egzekwującym ramieniem rządu”.

Prawnik Centrum Sprawiedliwości w prowincji Québec, zauważa, że ​​system prawny Kanady opiera się na rządach prawa, ale także na zwierzchnictwu Boga. 

„Konstytucja jasno określa wolność wyznania”. – stwierdza.

„Każdy może wierzyć – lub nie wierzyć – i czcić Boga zgodnie z własną wiarą, według własnego uznania. Musimy jednak zaakceptować fakt, że wielu Kanadyjczyków nie może zaspokoić swojego poszukiwania sensu życia dzięki serialom i sesjom jogi z Netflix w ich salonie, podczas gdy rząd zakazuje czynności duchowych, takich jak osobiste nabożeństwo” – dodaje.

„Przez dwa lata widzieliśmy, jak rządy narzucają niekończącą się serię nowych dekretów odbierających podstawowe prawa ludziom, nie poprzez debatę legislacyjną, ale raczej poprzez ogłoszenia na Facebooku i konferencje prasowe. To zachowanie godne republiki bananowej. Jest to całkowicie nie do przyjęcia w rozwiniętym państwie zachodnim, takim jak Quebec”, podsumowuje prawnik John Carpay, prezes Centrum Sprawiedliwości.

Źródło: jccf.ca

Photo by Joshua Eckstein on Unsplash

____________________________