7 marca 2022

Mężczyzna z Demokratycznej Republiki Konga poślubił na raz trzy siostry

Jedna z kobiet wyznała, że ​​siostry są przyzwyczajone do dzielenia się wszystkim od dzieciństwa, więc nie miały nic przeciwko wspólnemu mężowi.

Ceremonia ślubna miała miejsce w poniedziałek, 28 lutego, w Kalehe na wschodzie kraju. Mężczyzna ożenił się jednocześnie z trzema siostrami które oświadczyły mu się tego samego dnia.

Luwizo wyznał, że nie mógł odmówić trzem siostrom gdyż czuje się „zobowiązany, bo są trojaczkami”.

Pan młody przyznał jednak, że ta decyzja bardzo nie spodobała się jego rodzicom:

„Musiałem ożenić się z nimi wszystkimi, ponieważ są trojaczkami. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ do tej pory moi rodzice nie rozumieją, co robię”. 

„Musisz coś stracić, aby zyskać inne. Ponadto, jeden ma swoje preferencje i własny sposób robienia rzeczy. Więc cieszę się, że poślubię trojaczki bez względu na to, co myślą inni. Moi rodzice gardzili moją decyzją, dlatego nie przybyli na mój ślub. Ale mogę tylko powiedzieć, że miłość nie ma granic.”- wyznał.

Jedna z sióstr – nie jest jasne, która z nich, cytowana w lokalnych mediach, powiedziała: „Kiedy mu powiedzieliśmy, że musi się z nami ożenić, był zszokowany. Ale ponieważ już się w nas wszystkich zakochał, nic nie mogło powstrzymać naszych planów, ponieważ my również byłyśmy w nim zakochane”.

„Chociaż ludzie uważali, że trzy kobiety nie mogą dzielić jednego męża, dla nas dzielenie wszystkiego było naszym życiem od dzieciństwa”.

**W Demokratycznej Republice Konga prawo pozwala poślubić więcej niż jedną osobę. 

Fot/ YouTube