6 maja 2022

Kontrowersyjny spektakl dla dzieci „Family Sex Show” odwołany po sprzeciwie ponad 38 tys. osób

Ponad 38 000 osób podpisało petycję wzywającą do usunięcia bulwersującego spektaklu.

Zdj/tftheatres/TT

W maju w Bristol’s Tobacco Factory w Anglii miał się odbyć spektakl teatralny pt; „Family Sex Show”, który w swoim przekazie zachęca 5-letnie dzieci do odkrywania „przyjemności seksualnych” i malowania męskich i żeńskich genitaliów.

Spektakl, stworzony przy pomocy „specjalistów od edukacji i ochrony” został odwołany po sprzeciwie tysięcy zaniepokojonych rodziców. Petycja twierdziła, że ​​spektakl dla dzieci jest „głęboko nieodpowiedzialny” i „całkowicie nieodpowiedni”. Ponadto twórcy przedstawienia otrzymali groźby.

Teatr TheEgg zaatakował „ekstremistycznych” rodziców w poście na Twitterze 

Artyści skarżyli się, że spektakl musiał zostać odwołany z powodu rozwścieczonych „ekstremistycznych” rodziców których zebrało się ponad 38 tysięcy.

Petycja została podpisana z powodzeniem a rodzice poszli dalej wzywając policję do zbadania sprawy po tym, jak okazało się, że uczestnicy na scenie rozbierają się na pięć minut.

Rodzice stwierdzili, że osoby które organizują pokaz „stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa”.

„The Family Sex Show” otwarcie przyznało: „W pewnym momencie przedstawienia wszyscy na scenie zdejmują ubrania do poziomu, na którym czują się komfortowo. Dla niektórych oznacza to zdejmowanie wszystkich ubrań i bycie kompletnie nagim”. 

Występy w maju zostały odwołane

Artyści oświadczyli że ich „wolność słowa” została anulowana w obliczu „małej grupy ludzi o poglądach ekstremistycznych” którzy uniemożliwili rodzinom uczestnictwo w czymś, co było przejrzyste, zgodne i legalne.

W oświadczeniu na Twitterze napisano: „Te publiczne występy zapewniłyby dzieciom, młodzieży i opiekunom bezpieczną i pozytywną naukę o ciałach, seksie i związkach”.

Ponadto oświadczono że widzowie otrzymywali informacje o treści przed dokonaniem rezerwacji, aby mogli podjąć świadomą decyzję o obejrzeniu przedstawienia.

Zapowiedziano jednak, że pomimo sprzeciwu w przyszłości przedstawienie będzie odbywać się jednak tylko dla zaproszonej publiczności.

__________________________