8 maja 2022

Historyczna transakcja w Portugalii. Sprzedano dom za bitcoiny bez konwersji na euro

Historyczna transakcja miała miejsce w Bradze 5 maja. Dom został sprzedany za 3 BTC, co stanowi wartość około 110 000 EUR.

Jeszcze miesiąc temu przy zakupie nieruchomości za kryptowaluty wymagano od kupującego uprzedniego przeliczenia posiadanych kryptowalut na euro. Jednak po wprowadzonych nowych wytycznych wdrożonych specjalnie z myślą o transakcjach cyfrowymi aktywami na rynku nieruchomości wymóg ten został anulowany.

Choć dziś płatności krypto są coraz bardziej popularne w tym przypadku o transakcji zrobiło się głośno, właśnie z powodu braku konwersji na euro, dodatkowo właściciel nieruchomości wolał zatrzymać kryptowalutę.

Precedens na rynku nieruchomości

Akt notarialny został podpisany w obecności świadków: firmy Zome kancelarii prawnej Antas da Cunha Ecija, prezesa notariuszy i Crypto Valley Switzerland.

O historycznym wydarzeniu firma Zome poinformowała we wpisie na Facebooku:

„Niniejszy akt stanowi historyczny kamień milowy, przekazanie cyfrowego aktywa na aktyw fizyczny — dom — bez jakiejkolwiek konwersji na euro. Wierzymy, że dziś otwiera się nowy świat możliwego biznesu w branży nieruchomości!”

Jak wynika z dalszego wpisu firmy, Zome tworzy dodatkowo inne projekty, które zostaną zaprezentowane „wkrótce”:

„Po raz kolejny jesteśmy na froncie w internetowym świecie 3.0, a w trakcie rozwoju mamy kolejne projekty, które zaprezentujemy już wkrótce!”

Zakupy kryptowalutami można obecnie przeprowadzić na kilka sposobów.

Jedną z nich jest wybranie sprzedawcy, który zaakceptuje płatność kryptowalutą, najpopularniejszą opcją jest wymienienie krypto na fiat (FIAT – jest to waluta uznawana przez dane państwo za oficjalny środek płatności) w kantorze lub na giełdzie, można również skorzystać z karty krypto (oferują je między innymi Binance i CryptoCom), które cyfrowe aktywa automatycznie wymieniają na fiat w momencie płacenia.

Photo by Liam McKay on Unsplash

________________________________