11 maja 2022

Microsoft, Tesla, Amazon - pomogą swoim pracownikom obejść przepisy antyaborcyjne

Kilka wielkich światowych korporacji zadeklarowało pomoc swoim pracownikom w procedurze dokonania aborcji.

Według organizacji pro-choice Guttmachera Institute, w przypadku obalenia wyroku w sprawie Roe, przeciwko Wade z 1973 r. legalizującą aborcję w całym kraju, – ustawodawcy w 26 amerykańskich stanach zamierzają zakazać aborcji.

Atmosferę podgrzał portal Politico, który opublikował projekt wyroku Sądu Najwyższego który znosi prawo do aborcji.

Sąd Najwyższy nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale informacja wywołała protesty przed gmachem Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

W odpowiedzi kilka wielkich korporacji zadeklarowało rozszerzone pakiety świadczeń zdrowotnych, które obejmą również podróż na poddanie się aborcji, jeśli będzie potrzeba również w innym stanie.

Na pakiet pomocowy mogą liczyć pracownice firm Tesla, Microsoft, Amazon, Citigroup, Yelp, Uber i Lyft.

Firma Microsoft oświadczyła:

„Wsparcie to jest rozszerzane o pomoc w pokryciu kosztów podróży dla tych i innych usług medycznych, w przypadku których dostęp do opieki jest ograniczony pod względem dostępności w rodzimym regionie geograficznym pracownika”

Tesla ogłosiła, że ​​jej świadczenia z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników obejmują wsparcie w zakresie podróży i zakwaterowania dla osób, które szukają usług zdrowotnych w innych stanach. 

Gigant e-commerce Amazon oświadczył że zwraca 4000 dolarów rocznie jako dodatek na podróż pracownicom szukającym placówek aborcyjnych 100 mil od domu. 

Goldman Sachs i JPMorgan Chase również rozważają wdrożenie planu pomocy.

__________________________