19 sierpnia 2022

Nie lubisz reklam w telewizji? Od teraz będą też na Netflixie

Inflacja daje sobie sobie znać w każdym sektorze gospodarki. Nie inaczej jest również w serwisach video. Netflix aktualizuje swój cennik.

Nowością w pakietach będą również pojawiające się reklamy. Czy to zniechęci obecnych użytkowników do kupowania abonamentu?

NAJBARDZIEJ POPULARNY

O popularności Netflixa nie trzeba mówić. Każdy zna lub chociaż słyszał o istnieniu takiej platformy. W ostatnich latach zrobiła ona furrorę również w naszym kraju.

Według statystyk dostęp do czerwonej „eNki” ma wykupione ponad 2 miliony Polaków. To najwyższy wynik w naszym kraju wśród platform z płatną subskrypcją.

Pozycje netflixowe zbierały świetne recenzje na całym świecie. Ludzie pokochali opcję oglądania kiedy mają na to ochotę oraz omijania reklam. Teraz ma się to zmienić.

OGLĄDAMY NETFLIXA? NAJPIERW RELAMY

Trzeba przyznać, że twórcy platformy mają nieco pod górkę. W ostatnich latach walczą oni z osobami, którzy sprzedają swoje konta i tym samym nielegalnie współdzielą je z innymi.

Sytuacja ta pojawiła się również w naszym kraju gdzie najpierw tego typu oferty pojawiały się oficjalnie na portalach typu Allegro.

Następnie zostały zablokowane lecz nadal można z nich skorzystać na dedykowanych stronach Internetowych.  Proces ten przełożył się na wyniki finansowe firmy.

Przedsiębiorstwo ma w planach walkę z tego typu praktykami oraz wprowadzenie tańszych planów z reklamami aby zachęcić nowych użytkowników…ceną.

PŁACISZ MAŁO- WYMAGASZ MAŁO

Na razie nie wiadomo jak dokładnie mają wyglądać nowe pakiety lecz są już pewne przecieki. Redakcja Blomberg znalazła informacje dotyczące najtańszego pakietu.

Klienci, którzy zapłacą najmniej będą musieli nie tylko zaprzyjaźnić się z reklamami. Nie będzie można ich wyłączać po czasie jak to ma miejsce w serwisie Youtube.

Czeka ich również brak możliwości ściągania filmów i seriali aby obejrzeć je offline. To nie najlepsze rozwiązanie dla podróżujących, którzy nie zawsze mają dostęp do szybkiego i stabilnego łącza Internetowego. 

Nowa subksprypcja ma pojawić się na początku 2023 roku.

NETFLIX W ŚLADY PLAYERA

Nie trzeba daleko szukać aby znaleźć podobieństwo. Podobny plan cenowy znajdziemy w Playerze, który należy do grupy TVN.

Tutaj również wybieramy opcję z reklamami lub bez. Co logiczne do tej drugiej musimy dopłacić 10zł miesięcznie. Czy to mało?

Może się wydawać, że tak. Jednak gdy zobaczymy, że tańszy pakiet (z reklamami) kosztuje jedynie 8zł robi nam się z tego spory procent.

Możemy się zatem spodziewać sporej różnicy cenowej w pakietach Netflixa.

Czy to dobry ruch giganta do zachęcania nowych subkrybentów? Czas pokaże.

Fot/ Pixabay

____________________________