26 sierpnia 2022

Dlaczego Rosjanie ostrzeliwują elektrownie w której... stacjonują?

Od tygodni obserwujemy atak wojsk rosyjskich na reaktory znajdujące się na terenie Zaporowskiej Elektrowni Jądrowej. Sprawa jest wyjątkowa. Ataki na tego typu obiekty łamią wszystkie obowiązujące na świecie traktaty.

Chodzi o zagrożenie na masową skalę. Dziwi jeszcze bardziej fakt, że Rosjanie atakują tereny, w których sami stacjonują.

Dlaczego?

NAJBEZPIECZNIEJ W ELEKTROWNI

Zaporowska Elektrownia Jądrowa pracowała bez problemu od momentu uzyskania przez Ukrainę niepodległości, aż po atak na ten kraj przez wojska Rosyjskie.

Przestrzeganie restrykcyjnych regulaminów na terenie tego obiektu skutkowało bezpieczną pracą reaktorów. Trwała ona do momentu napaści Rosji na Ukrainę. Dokładnie 4 marca elektrownia została zaatakowana i ostrzelana przez wojska Federacji Rosyjskiej.

Rosjanie przejęli ten teren nie bez powodu. Składowanie sprzętu oraz amunicji na tym obszarze jest dla nich bezpieczne. Wojska Ukraińskie nie odważą się ostrzeliwać zapasy Rosjan, które umiejscowione są blisko reaktorów.

Dziwi natomiast fakt, że Rosja ostrzeliwuje te tereny mimo że są przez nich przejęte.

PROWOKACJA TO ICH DRUGIE IMIĘ

Wszystko rozgrywa się o prowokację, której Rosjanom nigdy nie brakowało. Ciągłe wypowiedzi władz ze wschodu nie są łatwe do wysłuchania.

Zwłaszcza kiedy słyszymy, że Rosja atakując Ukrainę broni się przed nią. W przypadku Zaporowskiej Elektrowni Jądrowej sprawa wygląda podobnie.

Rosjanie z okupowanych terenów na Ukrainie ustawiają punkty wystrzału w kierunku elektrowni gdzie sami stacjonują.

Pociski są tak kierowane aby symulowały atak ze strony ukraińskiej. Idealnie kierowane strzały nie robią krzywd rosyjskiej armii.

Wszystko jest robione po to aby Rosjanie informowali świat o tym, że bronią go przed katastrofą nuklearną, która mogą spowodować Ukraińcy.

Nikt nie bierze pod uwagę, że przez 31 lat elektrownia pracowała bezpiecznie.

ATAKI SĄ NASILANE

Wszelkie rozmowy krajów z Federacją Rosyjską na ten temat nie dają żadnego skutku. Władimir Putin obrał za cel aby przejąć te tereny i z pewnością będzie dążył do tego za wszelką cenę.

Wydaje się, że prowokacje są prowadzone świadomie i nie mają na celu spowodowania katastrofy. Mimo to atak w ostatnich tygodniach przybiera na sile.

Wojska rosyjskie nie tylko złamały wszelkie dogmaty lecz strzały, które padają w kierunku elektrowni są coraz bardziej niebezpieczne dla świata.

W tym tygodniu z powodu pożarów na terenie elektrowni wyłączane są poszczególne linie wysokiego napięcia.

Dlatego w ostatnich dniach reaktory WWER-1000, które pracują na energobloku nr 5 i 6 straciły zasilanie. W tym momencie produkują energię tylko dla własnych potrzeb.

Podejmowane są obecnie próby ponownego uruchomienia linii.

_________________________