16 września 2022

Coraz większe zainteresowanie stablecoinem

Stablecoin to nietypowa kryptowaluta. Służy ona głównie do przechowania środków, które inwestorzy chcieliby wydać w najbliższej przyszłości.

Jej wykres to prosta linia pozioma. Nigdy nie była w dużym kręgu zainteresowań. Dziś się to zmienia. Jej zainteresowanie w ostatnim czasie gwałtownie wzrosło.

Co to oznacza i czy może mieć to wpływ na krach na rynku krypto?

CO TO JEST STABLECOIN?

To cyfrowa waluta, którą wiąże się z aktywem rezerwowym. Jak sama nazwa wskazuje- Stablecoin mają być stabilne a ich wartość najczęściej jest odpowiednikiem amerykańskiego dolara.

Ich wykres jest stabilny rzadko kiedy dochodzi do ucieczki w jakąkolwiek stronę. 

Najpopularniejsze Stablecoiny to: Tether, USD Coin, Binance. Najstarszy z nich to ten wymieniony przez nas jako pierwszy. Powstał w 2014 roku na giełdzie Biftinex. Jest to najpopularniejszy obecnie stabilny- cyfrowy pieniądz.

SPOSÓB NA KRYZYS

Jako, że wykres tych walut cyfrowych jest stabilny nie ma mowy tutaj o zarobkach jak i o stracie. Nie jest więc to opcja dla osób, które chcą na krypto zyskać.

Najczęściej Stablecoiny używano do krótkiego przechowywania kapitału w poszukiwaniu okazji. Dziś się to zmienia. Według danych CoinMetrics- od sierpnia 2022 roku stabilny- cyfrowy pieniądz osiągnął prawie bilion dolarów.

Wzrost odnotowano w ciągu dwóch ostatnich lat. Oznacza to, że ludzie uciekają z rynku już od dłuższego czasu. Mimo to nie zabierają z niego pieniędzy lecz czekają na moment wejścia.

Z każdym miesiącem tych ludzi jest coraz więcej a to może oznaczać, że idziemy idealnie w dół.

KONKURENCJA ZNIKNIE Z BINANCE

Binance to niezwykle popularna giełda kryptowalut. Jak wspomnieliśmy w zestawieniu powyżej posiada również swój stabilny- cyfrowy pieniądz.

Ten według twórców tej giełdy w ostatnim czasie został zagrożony. Duża popularność stablecoinów spowodowała, że Binance ogłosiła plany usunięcia dostępu do trzech pozostałych Stablecionów na ich podwórku.

Mowa o konkurencji innych giełd, które konkurują z Binance USD (BUSD). Jak się dowiadujemy- na koniec września wszyscy użytkownicy Binance posiadający konkurencyjne Stablecoiny będą mieli je wymienione na BUSD.

Jak widać ta giełda również widzi ogromny popyt na tę walutę i stara się ratować swój- stabilny odpowiednik.

__________________________