19 września 2022

Bitcoin wraca do łask?

Sytuacja wokół najbardziej popularnej kryptowaluty jest bardzo napięta. Bitcoin szoruje po dnie zaliczając delikatne odbicia co pewien okres czasu.

W ostatnich dniach zmienił się jednak pewien ważny współczynnik, który ma wpływ na cenę danej kryptowaluty w przyszłości. Mowa tutaj o Hash Rate który w ostatnim czasie wystrzelił w górę na tej pozycji.

Czy możemy dać Bitcoinowi nadzieję, że wróci do dawnych szczytów?

CO TO HASH RATE?

Aby zrozumieć zjawisko, z którym mamy do czynienia należy wyjaśnić co to jest Hash Rate. Jest to ogólna miara mocy obliczeniowej sieci tej waluty.

Gdy dochodzi do wydobywana BTC konkretne bloki transakcji muszą zostać „zahaszowane” zanim dodane zostaną do łańcucha bloków, który rośnie podczas kopania.

Mówiąc najprościej- gdy rośnie Hash Rate- rośnie zainteresowanie osób wydobywaniem Bitcoina. Obecnie współczynnik ten wyskoczył do góry, a to może nam dużo mówić o obecnej sytuacji tej kryptowaluty.

BTC ZNÓW WŚRÓD KOPAREK

Ostatni rekord Hash Rate miał miejsce w czerwcu 2022. Chwilę później ogromnie spadł a powodem tego była fala upałów w Stanach Zjednoczonych.

Trudne warunki pogodowe zmusiły górników do wyłączenia swoich komputerów w celu oszczędzania energii. Teraz, patrząc na ten współczynnik górnicy wracają do kopania bo hash momentalnie wzrósł.

Tylko w ciągu kilku ostatnich dni zdążył osiągnąć rekord od początku swojego istnienia. Ostatnie pół roku dawały nam produkcję tej kryptowaluty na poziomie 6 bloków na godzinę. W kilka dni skoczyła ona na 6,28 bloków.

Analitycy wskazują, że to nie jest ostatnie słowo, a ta informacja będzie zachęcała górników, którzy jeszcze nie odsprzedali swoich koparek do ponownego wydobycia.


HASH W GÓRĘ=KURS W GÓRĘ?

Jak na razie widać to na wykresach. W ostatnim tygodniu razem ze wzrostem Hash Rate do góry skoczyła sama wartość BTC.

Ten niewielki z pozoru plus przeplatany kolejnymi spadkami przyniósł wszystkim osobom kopiącym tę kryptowalutę łącznie 18 milionów dolarów zysku.

Aby nie było tak kolorowo należy mieć na uwadze fakt, że Bitcoina z biegiem czasu kopie się coraz gorzej. To filozofia tego projektu, która zakłada, że nie będzie można go kopać w nieskończoność.

W ostatni wtorek nastąpił kolejny wzrost trudności wydobycia o 3.25 procent. Ta wiadomość nie jest dobra dla górników lecz może motywować nowych kupujących do zakupów- póki waluta jest możliwa do wydobycia.

________________________________