3 stycznia 2023

Powikłania poszczepienne. Floryda powołuje wielką ławę przysięgłych

Gubernator Florydy Ron DeSantis powiedział, że złoży petycję do stanowego Sądu Najwyższego o powołanie wielkiej ławy przysięgłych „w celu zbadania wszelkich wykroczeń na Florydzie w odniesieniu do szczepień COVID-19” i „pociągnięcia do odpowiedzialności” każdego, kto jest winny „niewłaściwego postępowania”.

Ogłosił to po spotkaniu okrągłego stołu z chirurgiem generalnym Florydy, dr Josephem Ladapo oraz panelem naukowców i lekarzy.

„Będziemy mogli uzyskać więcej informacji i pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy popełnili to wykroczenie” –powiedział DeSantis.

Zauważył, że Floryda ostatnio „otrzymała 3,2 miliarda dolarów w drodze działań prawnych przeciwko osobom odpowiedzialnym za kryzys opioidowy”, takim jak producenci i dystrybutorzy opioidów.

„Więc to nie jest tak, że jest to coś bezprecedensowego” -powiedział DeSantis.

Przy okrągłym stole ekspertów podczas wirtualnej telekonferencji w West Palm Beach zasiedli lekarze, badacze i osoby zajmujące oba te stanowiska, które stwierdziły negatywne skutki szczepionki, ale powiedziały, że zostały uciszone, gdy próbowały dalej badać lub publikować odkrycia.

Niektórzy uczestnicy byli związani z elitarnymi uniwersytetami, takimi jak Harvard i Stanford. Dwóch z nich to naukowcy ze Skandynawii, którzy dołączyli do okrągłego stołu, aby omówić radykalnie różne podejścia ich krajów do mandatów i maskowania dzieci, podejścia, które zostały teraz zweryfikowane.

Eksperci, którzy dołączyli do DeSantisa, będą teraz tworzyć stanowy Komitet ds. Integralności Zdrowia Publicznego. Gubernator omówił, w jaki sposób instytucja zdrowia publicznego „całkowicie roztrwoniła wszelki rodzaj zaufania lub dobrej woli ludzi”.

„Nasze CDC (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom) jak się okazało, wszystko co publikują, nie jest warte papieru, na którym zostało wydrukowane … Nie pełnią żadnej użytecznej funkcji. Naprawdę służą rozwijaniu narracji, a nie medycynie opartej na dowodach”

powiedział gubernator.

On i inni gubernatorzy zgodzili się, że potrzebny jest proces przeglądu dyrektyw pochodzących z góry.

Według DeSantisa nowa komisja „może przeciwdziałać nonsensom, które wychodzą z tych instytucji”, takich jak CDC i NIH (National Institutes of Health).

„Nie będą po prostu płynąć z prądem i podążać za gotowymi narracjami, ale faktycznie przeprowadzą analizę opartą na dowodach” – powiedział.

Ladapo, który współprzewodniczył okrągłemu stołowi z DeSantisem, ma prawne uprawnienia do zwoływania paneli ekspertów do badań takich jak te, powiedział DeSantis.

Ladapo powiedział, że trzecim działaniem będzie badanie częstości występowania zapalenia mięśnia sercowego , w tym zgonów, w ciągu kilku tygodni od szczepienia na COVID-19.

Zacytował niemieckie badanie osób, które otrzymały szczepionkę i wkrótce potem zmarły nagle i niespodziewanie w domu.  

Nigdy nie znalazły się w większości badań przeprowadzonych na pacjentach w szpitalach i na izbach przyjęć, które wygenerowały „szacunki, które CDC lubi udawać, że są dokładne” – powiedział Ladapo.

W badaniu wezmą udział naukowcy z University of Florida i lekarze orzecznicy z Florydy.

Autor; Roman Pleszyński

Photo by Jose Manuel Esp on Unsplash