13 stycznia 2023

Lisa Marie Presley zmarła nagle w wieku 54 lat

Lisa Marie Presley, córka legendarnego amerykańskiego artysty rockowego Elvisa Presleya, zmarła nagle w czwartek na zawał serca w wieku 54 lat.

Matka Lisy, Priscilla Presley, wydała następujące oświadczenie: „Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że opuściła nas moja piękna córka Lisa Marie”

„Była najbardziej namiętną, silną i kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam. Prosimy o prywatność, gdy próbujemy uporać się z tą głęboką stratą. Dziękuję za miłość i modlitwy. W tej chwili nie będzie dalszych komentarzy”.

Według doniesień amerykańskich mediów Presley została znaleziona przez pokojówkę w jej sypialni w domu w Calabasas w Kalifornii. Były mąż Danny Keough próbował ją reanimować do czasu przybycia ekipy ratunkowej. Zmarła w szpitalu.. Według źródeł serwisu TMZ Presley w czwartkowy ranek skarżyła się na coraz intensywniejsze bóle brzucha.

Smutna wiadomość nadeszła zaledwie dwa dni po tym, jak Lisa Marie pojawiła się obok swojej matki Priscilli na rozdaniu Złotych Globów, gdzie celebrowała zwycięstwo Austina Butlera jako najlepszego aktora za rolę Elvisa w filmie biograficznym „Elvis” Baza Luhrmanna.

Butler odbierając nagrodę wyznał:

„Rodzino Presleyów, dziękuję wam za otwarcie dla mnie waszych serc, za wasze wspomnienia, wasz dom. Lisa Marie i Priscilla, zawsze będę was kochał”.

Życie Lisy wbrew pozorom wcale nie było usłane różami. Gdy miała 9 lat, zmarł jej ojciec Elvis Presley. Czterokrotnie wychodziła za mąż: za gwiazdę pop Michaela Jacksona, muzyka Danny’ego Keougha, aktora Nicholasa Cage’a i producenta muzycznego Michaela Lockwooda. Jej syn w 2020 roku w wieku 27 lat popełnił samobójstwo. Piosenkarka zniknęła z życia publicznego na ponad dwa lata znajdując ukojenie w używkach i narkotykach.

Gwiazdy takie jak Tom Hanks i jego żona Rita Wilson, Pink, John Travolta i inni składają hołd Lisie w mediach społecznościowych.

Nasze serca są złamane po nagłym i szokującym odejściu Lisy Marie Presley dziś wieczorem. Tom i ja spędziliśmy trochę czasu z jej rodziną podczas trasy promocyjnej filmu Elvisa. Lisa Marie była taka szczera i bezpośrednia.. Tak elokwentnie mówiła o swoim ojcu, o tym, co film dla niej znaczył, że było to święto jej taty. Matka nigdy nie powinna tracić dziecka. Lisa Marie straciła swojego ukochanego syna Benjamina, Priscilla traci swoją jedyną córkę. To za dużo„. – napisała Rita Wilson.

To druzgocąca wiadomość. Lisa posiadała najpiękniejszy uśmiech ze wszystkich ludzi, których kiedykolwiek spotkałem. Swoim światłem rozświetlała każdy pokój. Jestem załamany. Staram się znaleźć pocieszenie, wierząc, że jest już ze swoim synem Benjaminem” – powiedział Nicolas Cage dla „The Hollywood Reporter”.

Presley w 2003 roku zadebiutowała albumem „To Whom It May Concern”, w 2005 roku wypuściła krążek „Now What”. Trzecia wydana płyta, „Storm & Grace”, ukazała się prawie 11 lat temu.