21 kwietnia 2021

JEFFREY STOCKBRIDGE

Jeffrey Stockbridge (ur. 1982) jest fotografem i drukarzem z Filadelfii. Ukończył Drexel University w 2005 roku. W 2009 roku otworzył wiodącą drukarnię dzieł sztuki, Stockbridge Fine Art Print. Jest znany ze swoich wielkoformatowych kolorowych fotografii, które dokumentują nieuchwytne życie w mieście. Stockbridge od 10 lat fotografuje mroczne życie ulicy.

Jego prace były prezentowane na wystawach zbiorowych w National Portrait Gallery w Londynie, The Philadelphia Museum of Art, The Delaware Art Museum, The Woodmere Art Museum, The Fleisher Art Memorial i DCCA.

Najnowsze zdjęcia Jeffrey’a „Kensington Blues” wydane w formie abumu, dokumentują udręki osób dotkniętych narkomanią i prostytucją w zagłębiu świata narkomanii w Kensington Avenue w północnej Filadelfii. 

Fotograf za pomocą serii intymnych, dogłębnie prawdziwych i mrocznych portretów pokazał najsmutniejszy obraz ludzkiej egzystencji o której się raczej nie mówi. Aby wykonać te jakże intymne zdjęcia zdobył najpierw ich zaufanie następnie pokazał bolesne historie osób zmagających się z bólem, przemocą, niechcianą ciążą, cierpieniem, uzależnieniem, prostytucją..

Żyją bez wody i elektryczności, na jedzenie zarabiają własnym ciałem, jak wszyscy potrzebują ciepła i miłości, a ich skóry „zdobi” tyle blizn, że nie można ich zakryć żadnym ubraniem.

„Chciałbym, aby moje prace pomogły zbliżyć ludzi tak zasadniczo od siebie różnych, a jednak podobnych” – powiedział Jeffrey. „Wierzę, że zaufanie i szczerość bohaterów moich zdjęć w tym pomoże”.- dodaje.

Tic Tac & Tootsie, Kensington & Harold Street, 2009
Jennette, Kensington & Ruth Street, 2009
Tic Tac, Kensington and Huntingdon Street, 2009
Matt i Gato, McPherson Square Library Kensington & E Indiana Ave, 2012
Tanya, Kensington & Somerset Street, 2010
Scrappers, Kensington Ave, 2010

Zdjęcia; Jeffrey Stockbridge @jeffreystockbridge/instagram