1 września 2021

LUCAS LAUFEN

Lucas Laufen rozpoczął swoją muzyczną drogę już jako 8-latek grając na pianinie. Po dwóch latach nauczył się grać na trąbce, ale dopiero jako nastolatek odkrył swoją miłość do gitary. Później z pasją zaczął pisać teksty.

Lucas cztery lata temu postanowił odmienić swoje życie o 180 stopni. Miłość do muzyki sprawiła że przeniósł się ze swojego spokojnego, nadmorskiego miasteczka w Australii do Berlina

W tym samym roku, wydał swoją pierwszą debiutancką EP Goodbye. Od tego momentu zagrał ponad 150 koncertów w całej Europie, budując przy okazji grupę swoich oddanych fanów.

Lucas Laufen fot.Przemek Skowron

Niedawno wydał nowy album „I know where silence lives”. Album to 9 utworów z osobistej podróży, poruszających tematy straty, poszukiwania i piękna pomiędzy nimi. Poetyckie teksty i emocjonalne aranżacje albumu otulone są melancholią.

Właśnię tę płytę będzie promować podczas koncertów w Polsce.

Muzyka Lucasa Laufena sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę i oddychamy. Ponure falsetowe melodie łączą się tu z lśniącą gitarą. To „nadmorska poezja z dzikiej wyobraźni Australijczyka”.

Ten brodacz śpiewa o smutku, izolacji, wolności i wspomnieniach. Czaruje dźwiękiem gitary i subtelnym głosem, tym samym sprawia, że na chwilę ostro zwalniamy…

____________________________