1 września 2021

MICHAŁ KOWALONEK

Michał Kowalonek jest liderem poznańskiej grupy Snowman i dziecięcej formacji Lumikulu. Od 2012 roku do niedawna był wokalistą grupy Myslovitz.

Michał jest otwarty na świat, ludzi i szeroko pojętą MUZYKĘ, nie pozostając obojętny na inne dziedziny Sztuki. Razem z żoną prowadzi od 10 lat Stowarzyszenie artystów Enter Art, którego głównym celem jest szerzenie edukacji poprzez sztukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły.

Zespół Lumikulu jest ważnym ogniwem w twórczości artysty. Dzieci są angażowane w tworzenie piosenek. Artysta chciał tym samym, aby dzieci były ich częścią wierząc że odnajdą swoją drogę muzyczną poprzez śpiew, dlatego że lubią śpiewać, a nie żeby komuś zrobić przyjemność. Dzieci uczą się pewności siebie, ciężkiej pracy i obycia scenicznego tak ważnego dla każdego artysty.

Artysta koncertował z różnymi projektami między innymi w Nowym Jorku, Memphies, Chicago, Londynie, Paryżu czy Berlinie, dzielił scenę z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier i Archive.

Michał Kowalonek

W maju 2019 roku artysta zadebiutował z autorskim projektem. Michał Kowalonek wydał wtedy album „O Miłości W Czasach Powstania”.

Artysta wkrótce rusza w krótką solową trasę po małych, kameralnych miejscach.

Na tych solowych koncertach zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki… w repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela(ł).

Te koncerty to będzie luźne, intymne spotkanie „bez spinki”. Wypełnione muzyką i opowieściami.

Kontakt – Agencja Koncertowa Borówka Music

_________________________