15 lipca 2021

PATRYK KALECIAK

Projektant mody Patryk Kaleciak urodził sie 7 marca 1995r w Zakopanem, ukończył Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem, oraz projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

Modą i ubraniami interesował sie od zawsze przez co w gimnazjum wyróżniał sie na tle innych ale na pomysł projektowania na poważnie wpadł w liceum podczas zajęć z projektowania graficznego z Krzysztofem Jędrzejowskim.

Krzysztof podczas jednego z zadań projektowych powiedział, ze to co robi wygląda bardzo modowo i to był moment od którego wszystko się zaczęło. „Pomyślałem ze chciałbym to robić”. – wspomina swoje początki w świecie projektowania, po czym dodaje;

„Po rozpoczęciu nauki w Krakowskich Szkołach Artystycznych, na początku projektowałem tylko damskie rzeczy, ale po 1 miesiącu stwierdziłem, że chciałbym zajmować się tylko i wyłącznie modą męską (która w Polsce jest trudniejszym rynkiem) i od tego momentu robiłem tylko męskie kolekcje.

Szkołę ukończyłem w 2019r tworząc pierwszą pełną kolekcję która była inspirowana Izraelskim artystą Roy Nachumem. Inspiracji do tworzenia kolekcji szukam w muzyce, filmach czy obrazach. Obecnie jestem w trakcie tworzenia drugiej kolekcji która tym razem jest inspirowana kulturą Hiszpanii przede wszystkim flamenco i corridą, a głównym motywem który mnie do tego zainspirował jest album hiszpańskiej wokalistki Rosalía ” El Mal Querer”.

W przyszłości chciałbym otworzyć jakiś mały butik w którym mógłbym sprzedawać swoje rzeczy i niekoniecznie musiałoby to być w Polsce jestem otwarty na szersze horyzonty”. 

Projekty Partyka zostały już wykorzystane do sesji zdjęciowej uczestników programu telewizyjnego Top Model.

instagram/@patryk_aleciak