1 września 2021

RAGNAR ÓLAFSSON

Ragnar Ólafsson to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów.

Z zespołami grał bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał sześć albumów studyjnych (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii!) ponadto koncertował w ponad 30 krajach.

Ragnar jest też od niedawna w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów. W 2016 rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości.

Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Piosenki zostały zawarte na debiutanckiej płycie „Urges” (końcówka nakładu) wydanej w 2016 roku przez polską oficynę Borówka Music.

Krążek zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej. W tym czasie Ragnar bardzo często odwiedzał nasz kraj. Zagrał u nas ponad 100 koncertów! Cały czas powiększa grono swoich fanów…

Ragnar Ólafsson/ fot.Kinga Świętek

Artysta w czasie pandemii wydał swój drugi album „Miss”. Płytę promuje utwór „Southern Nights”, który miał światową premierę w radiowej Trójce (zanim Trójka została „zaorana”).

Sprawdźcie tego Islandczyka na żywo! Czaruje!

Kontakt w Polsce – Agencja Koncertowa Borówka Music

____________________________