15 lipca 2021

RAÚL BARRERO

40-letni Raúl Barrero pochodzi z Hiszpanii. Jest Absolwentem sztuk pięknych na Politechnice w Walencji, od 15 lat pracuje jako fotograf, posiada własne studio fotograficzne. Zajmuję się fotografią społeczną, eventową, reklamową, portretami osobistymi... ale przede wszystkim uwielbia podróżować i fotografować najodleglejsze plemiona i kultury na świecie.

„Od dziecka ciekawią mnie nowe zakątki świata i poznawanie tego, jak myśli się w innych miejscach. To sprawia, że ​​zawsze mogę podróżować i zawsze wykorzystuję swoje wakacje, aby cieszyć się poznawaniem różnych kultur”.

Po skończonych studiach podróżował po Ameryce Południowej przez sześć miesięcy, odwiedzając takie kraje jak Argentyna, Chile, Boliwia i Peru. Wtedy właśnie odkrył, że najbardziej pasjonujące dla niego są antropologicznie portrety plemion do których trudno dotrzeć.

Jego ostatnia podróż odbyła się w Góry Pamir w Afganistanie. Aby dostać się do plemion zamieszkałych w odległych wioskach trzeba przejść tygodniowy trekking górski na wysokości czterech tysięcy metrów. „To najodważniejsza podróż, jaką kiedykolwiek odbyłem”. – powiedział.

„Spędziłem trzy tygodnie jedząc puszkę tuńczyka rano i talerz ryżu po południu. Schudłem około piętnastu kilogramów, ale prawda jest taka, że ​​są to miejsca wyjątkowe bo te plemiona Pamir odwiedza tylko około stu osób rocznie”.

Raúl Barrero podróżował do ponad trzydziestu krajów, w tym do Jordanii, Ugandy, Etiopii, Afganistanu czy Nepalu. Raczej nie wraca już do kraju który wcześniej odwiedził, twierdzi że jest jeszcze wiele krajów, które chciałby odwiedzić „ale w zeszłym roku chciałem wrócić do Kenii” – stwierdził.

„Szczególnie interesuje mnie plemię Samburu, położone w północnej Kenii na granicy z Etiopią”. „Chciałem też wrócić do Australii, aby odwiedzić aborygenów, ale są oni w rezerwatach, do których dostęp jest bardzo trudny”.

Niektóre zdjęcia, z egzotycznych podróży po świecie trafiają do zagranicznych mediów takich jak Vogue, The Times, Lonely Planet, Mail OnLine. Niedawno angielskie gazety The Times i Daily Mail opublikowały zdjęcie przedstawiające Kirgizkę z Pamiru i zdjęcie plemienia Suri z Etiopii.

Odniósł się również do powszechnych filtrów na instagramie twierdząc; ” Nienawidzę filtrów na instagramie. Ludzie mają błędne pojęcie o sobie. Błędne pojęcie o rzeczywistości”.

Zdjęcia/Raúl Barrero/ instagram; @raulbarrero