6 października 2021

SEBASTIAN MAGNANI

Fotograf Sebastian Magnani, urodził się w 1985 roku w małej, otoczonej górami wiosce, w kantonie Wallis w Szwajcarii. Fotografią zainteresował się w 2006 roku.

Sebastian Magnani

Jednak dopiero w 2011 roku zdecydował się odejść z tradycyjnej pracy w agencji reklamowej, by zrealizować swoje fotograficzne marzenie i całkowicie oddać się swojej pasji.

Obecnie mieszka w Zurychu/Szwajcaria. Jego sławny na całym świecie cykl fotograficzny Daily Bat ukazuje Batmana – superbohatera, kultową postać popkultury, która bierze trochę wolnego czasu od ratowania świata. Batman zamiast zabijać złoczyńców i ratować ludzi wydaje się być nieco zagubiony.

Pomysł na stworzenie sesji z kultową postacią w zupełnie nowej roli zrodził się w głowie artysty gdy rozmawiał ze swoją dziewczyną o tym kto jest najfajniejszym superbohaterem. „Osobiście podoba mi się jego tajemnicza postać, samotna, mroczna, intrygująca i kultowa”. – powiedział artysta.

Batman rzeczywiście wydaje się być samotny i opuszczony. Na zdjęciach widzimy go czytającego gazetę, pijącego drinka w barze, ćwiczącego na siłowni lub palącego cygaro, Tym samym artysta „odczarowuje” mrocznego bohatera nadając mu nieco ludzkich infantylnych cech.

Wszystkie sesje zaczynają się od szkicu po czym artysta szuka ciekawych miejsc. Następnie rezerwuje lokal i szuka oryginalnych elementów które dodają charakteru całemu dziełu. Podczas sesji artysta robi wiele ujęć z których wybierane jest jedno spośród setek fotografii „Potem retusz, edycja kolorów i stworzenie ostatecznego nastroju, wydruki próbne w odpowiednim rozmiarze i w końcu – publikacja”. „Oznacza to, że poświęcam dużo czasu na powstanie jednego zdjęcia. Ale wierzę, że liczy się jakość, a nie ilość”. – powiedział artysta.

Mimo że seria powstała przed pandemią, uchwyciła izolację, którą większość ludzi odczuwała w ciągu ostatniego półtora roku. Sebastian Magnani, zrealizował kilka zleceń dla dzienników i magazynów, takich jak The Telegraph czy The Guardian . Fotograf tworzy osobiste projekty, łącząc wyobraźnię, humor i poezję. „Jestem wielkim fanem światła i natury –powiedział. Lubię obserwować, jak ludzie wchodzą w interakcję ze swoim otoczeniem”.

Fot/ Sebastian Magnani