26 sierpnia 2021

SEED HOLDEN

Chorwacki artysta Seed Holden tworzy melancholijne i marzycielskie utwory w nurcie alternatywny folk, americana. W dorobku ma trzy płyty i kilka EP.

Seed Holden zyskał duże uznanie wśród chorwackich krytyków, którzy określili go jako „szczerego, nostalgicznego i rozmaitego”. W jednej z recenzji czytamy, że jego teksty „otwierają ludzkie serca”.

Artysta umiejętnie uwodzi swoim subtelnym głosem i grą na gitarze. Bez względu na to czy występuje solo czy z zespołem ciągle wierny jest swojej klimatycznej, relaksującej i melancholijnej muzyce.

Seed Holden [ Merlin Nadj-Torma . www.throughmyeyes.de ]

W maju 2020 roku Seed niezależnie wydał swój trzeci album studyjny „Soldier On”. Album został wcześniej zapowiedziany trzema singlami: „Henry Street”, „Wedding Player” i „White lamb”.

Album otrzymał dobre opinie, co doprowadziło go do podpisania kontraktu z Chorwacką wytwórnią płytową. W Chorwacji Seed Holden ma już swoją pozycję, jest częścią młodej sceny muzycznej artystów śpiewających po angielsku.

Teraz postanowił powalczyć o fanów w Europie. Niedawno koncertował w Irlandii, Austrii i Niemczech, najwyższy czas na występy w Polsce.

Podczas najbliższej trasy koncertowej która odbędzie się we wrześniu 2021 roku artysta promować będzie nowe, trzecie już wydawnictwo „Soldier On”.

04.09 – Pobiedna k. Wolimierza
05.09 – Wrocław k. Czernicy
06.09 – Czernica k .Wrocławia
07.09 – Mianowice k. Kępna
09.09 – Bielsko-Biała k. Mazańcowic
10.09 – Kraków k. Wieliczki
12.09 – Katowice k. Mysłowic

Kontakt w Polsce – Agencja Koncertowa Borówka Music

____________________________