6 października 2021

WHY BRUCE

Why Bruce to duet, w którego skład wchodzą: Kashia - wokalistka i Krzysztof Grabań (Kris) - producent muzyczny.

Zespół założony spontanicznie w 2018 roku porusza się w stylistyce pop/rap/chillwave choć Krzysztof pracuje przy różnych gatunkach muzycznych; „Nigdy nie lubiłem etykiet muzycznych i konieczności nazywania czy szufladkowania tego, co się tworzy. Jak muszę wybrać tag opisujący brzmienie Why Bruce, to wpisuję #neosoul, #chillwave, choć może #emosoul, #altsoul byłyby lepsze, ale chyba nie ma takich gatunków”.

Piosenka i klip “Keep keepin’ me real” opowiada o chwiejnym nastroju spowodowanym brakiem spójności w emocjach. To prośba o obecność, o nie bycie pozostawionym samemu sobie. Mimo że, jak wynika z tekstu, w tej trudnej relacji występuje wiele niedomówień, problemów, jest to jedyna rzecz utrzymująca w prawdziwym, realnym świecie – mówi Kashia.

Chcieliśmy przełamać dość oczywistą estetykę teledysków, w których główną rolę gra piękna dziewczyna w ekskluzywnym otoczeniu. Wybraliśmy dysonans pomiędzy urodą i stylizacją, a klimatami wprost z nieuporządkowanego kempingu – stare przyczepy, suszące się pianki surfingowe. Inspiracją była też przyroda półwyspu helskiego. Większość zdjęć nakręciliśmy dronem i celowo zachowaliśmy cyfrową plastykę obrazu, dodając przesadzone, nienaturalne kolory – mówi Kris.

Why Bruce

„Kashia ma unikalną świadomość swojego głosu, a ja lubię eksperymenty, więc mieliśmy dużo zabawy” – dodał. Mimo że współpraca duetu przebiegała pomyślnie udało się wydać tylko dwie piosenki. „Mamy dużo więcej. Część zrobiliśmy sami, a część z muzykami z Brazylii, USA i Niemiec, ale raczej ich nie wydamy. Fajnie się robi muzykę, ale nie chce nam się wykonywać wydawniczej pracy” – spuentował Krzysztof.

_________________________