12 kwietnia 2021

WOJTEK STARK

Wojtek Stark urodził się w 1973 roku w Polsce, obecnie mieszka w Niemczech. Jest fotografem specjalizującym się w fotografii ulicznej i portretowej. Zdjęcia Wojtka są nacechowane emocjami i ukazują prawdę ludzkiej egzystencji bez retuszu.

Wojtek Stark

Wojtka pierwszą pasją było malarstwo artystyczne. Malując portrety od początku chciał ukazać pełną charakterystykę danej osobowości. Wojtek studiował rzeźbiarstwo w Niemczech, później dłuta i pędzle zamienił na aparat cyfrowy jako główne narzędzie swojego wyrazu artystycznego.

To fotografia skradła jego serce przez ostatnie lata i dosyć szybko stała się głównym zajęciem. W ciągu trzech lat praktyki fotografii ulicznej, rozbudował on swoje doświadczenie i  wyróżniający styl fotografowania najwięcej poprzez jego emocjonalne portrety.

W Indiach zakochał się w marcu 2015 roku podczas pierwszej wizyty w Bombaju i ta miłość rozwija się dalej. Do tej pory odwiedził 19 stanów indyjskich podczas dziesięciu podróży. Już od pierwszej podróży zafascynował się jej różnorodnością, kulturą, obyczajami i zwykłymi ludźmi „serce Wojtka przyzwyczaiło się do Indii w nieodwracalny sposób”.

„Naprawdę nie jest łatwo zdobyć unikalną fotografię na indyjskich ulicach, ale jest to możliwe i jak raz się uda, to zostanie to w pamięci jako najznakomitsze przeżycie” -powiedział.

Możliwość, obserwacji życia codziennego w Indiach jest znacznie większa niż w zachodniej kulturze, bo odbywa się ono bardziej powszechnie i jest łatwo dostępna. Bez problemu można poznać nowych i ciekawych ludzi którym zrobi się unikalny portret.

Ważnym aspektem w pracach Wojtka jest jego niepowtarzalna pasja ukazywania różnorodności etnicznych i ich wyjątkowych obyczajów. Według Wojtka można by Indie określić jako główną estradę dokumentacji ludzkości i jej prawdziwej natury.

Zdjęcia; @wojtekstrak/instagram/wojtekstark.com