17 grudnia 2020

Prawdziwe ofiary pandemii

Jesteśmy właśnie u progu lawiny bankructw małych i średnich przedsiębiorstw. Jak jeszcze pierwszy ogłoszony lockdown jakoś przetrwali tak kolejne obostrzenia są już gwoździem do trumny. Te przerażające statystyki coraz bardziej się pogłębiają. To jest prawdziwa twarz obostrzeń które są nam narzucane. Ludzie, którzy włożyli całe swoje serce w rozwój swoich firm, często kilkuosobowych, inwestując wszystkie swoje oszczędności właśnie się poddają z braku nadziei na przyszłość.

Jednym z takich miejsc które właśnie ogłosiły bankructwo jest – Restauracja Wodna 12 – z Poznania, serwująca śniadania i drugie śniadania.

Oto wzruszający wpis jaki umieścił właściciel restauracji na tablicy facebook;

Wybaczcie.. Już dawno powinienem to napisać ale nie znalazłem w sobie tyle siły.. Dziękuję wszystkim Gościom, którzy kiedykolwiek spróbowali naszych potraw a w szczególności naszych pysznych śniadań, które tworzyliśmy z miłością wspólnie z Smaki Warte Poznania. Cóż.. Coś się kończy..

Pomimo olbrzymiego poświęcenia i całego serducha zaangażowanego w ten projekt, muszę z pokorą i smutkiem powiedzieć, że nie zawsze się udaje.. Czasami trzeba odpuścić żeby nie pogrążyć się jeszcze bardziej.. Ja nie potrafiłem tego zrobić.. Walczyłem do końca.. Bez szans powodzenia.. To miejsce już zawsze będzie przypominało mi moją klęskę..

Dziękuję również wszystkim pracownikom a szczególnie tym, których traktowałem jak rodzinę..(❤Justyna❤Lusi❤Marietta❤Klaudia❤)Jesteście wspaniali.. Trzymam kciuki za tych, którzy dalej walczą.. Walczą nie z covidem ale z totalną głupotą ludzi, którzy nami rządzą!!! Siedzą sobie przy biurkach, robią prezentacje w powerpointach, wychodzą na konferencję i udają, że troszczą się o naród..

Ciekaw jestem w którym miejscu! No ale przecież ‚ciemny lud to kupi’. Z jednej strony chciałoby się spytać czym sobie cała gastronomia zasłużyła na to wszystko?! Czy naprawdę ktoś o zdrowych zmysłach wierzy w to, że łatwiej jest zarazić się wirusem w odpowiednio przygotowanej restauracji niż w markecie gdzie kłębią się dziesiątki i setki ludzi? O Rydzyku już szkoda mi nawet pisać!!! Nie jest wart ani jednego słowa..

Ja już przegrałem.. Nie wiem ile czasu będę potrzebował aby się podnieść.. Ale w końcu to zrobię.. Zadaję sobie naiwne pytanie czy ludzie w tym pseudo rządzie są świadomi jakie za ich decyzjami podążają tragedie ludzkie? Że to odbije się na ich psychikach i zostawi ślad na lata.. Myślę teraz o tych wszystkich, którzy mają znacznie słabszą psychikę, tych którzy się już nie podniosą a w końcu o tych, którzy powiesili się na środku swojej restauracji..

Niektórzy powiedzą, że to tchórzostwo ale ja podziwiam za odwagę.. Chciałbym zakończyć jakimś optymistycznym słowem ale nic nie przychodzi mi do głowy.. Trochę się rozpisałem ale już nie mogę milczeć i dusić tego w sobie.. Janusz dziękuję za inspirację.. Trzymam za Was kciuki..

TAK BYŁO;

Autor;Redakcja

Zdjęcia; Restauracja Wodna 12

_________________________________