3 marca 2021

Mała dziewczynka ze Sri Lanki nie przeżyła brutalnych „egzorcyzmów”, które według lokalnych wierzeń miały wypędzić z niej „złe duchy”

Policja zatrzymała dwie osoby, prowadzącą rytuał kobietę i matkę dziecka. 9-latka straciła przytomność w trakcie „egzorcyzmów”. Zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Tragedia rozegrała się w mieście Delgoda, ok. 40 km od stolicy w Colombo.Według informacji przekazanych miejscowemu dziennikowi „Adaderana” przez aresztujących „egzorcystkę” policjantów, kobieta polewała głowę dziecka olejem i biła kijem, bo tylko tak można było „wypędzić demona”.

Druga z aresztowanych kobiet, bezpośrednio odpowiedzialna za zabicie dziecka lokalna „ekspertka”, ponoć podobne usługi oferowała w okolicy już od całkiem dawna. Według policji przypadki ciężkich urazów ciała i śmierci w wyniku egzorcyzmów w okolicy miasta Delgoda zdarzały się już wcześniej.

Nie wiadomo, czy z ręki aresztowanej zginął ktoś jeszcze. Bicie krzyczącego z rozpaczy dziecka próbowali ponoć przerwać sąsiedzi, ale nie zdążyli na czas.

Autor; Dominik Serwacki

źródło: BBC / NG / Associated Newspapers of Ceylon Limited

______________________________________________________________________