5 marca 2021

Katar - gospodarzem Beach Volleyball World Tour w dniach 8-12 marca

FIVB ogłosiło, że międzynarodowy turniej siatkówki plażowej odbędzie się w Katarze w dniach 8-12 marca 2021 r. Wydarzenie będzie oznaczało początek Światowego Turnieju Siatkówki Plażowej FIVB 2021, w którym udział wezmą najlepsi na świecie zawodnicy rywalizujący w sumie o nagrodę pieniężną w wysokości 300 000 USD.

Wydarzenie posłuży również jako turniej kwalifikacyjny do XXXII letnich Igrzysk Olimpijskich które odbędą się w stolicy Japonii – Tokio w 2021 roku. Będzie to pierwsza tak duża impreza siatkówki plażowej, która powróci do kalendarza imprez sportowych po wybuchu światowej pandemii koronawirusa.

FIVB i Qatar Volleyball Association (QVA) ściśle opracowują rygorystyczne obostrzenia i zasady bezpieczeństwa, które zostaną wdrożone podczas zawodów w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych w wydarzenie osób. Całe zawody, w tym wszystkie rozgrywki, obiekty treningowe i hotele, odbędą się w „bio-bezpiecznej” bańce. – podaje portal volleybal.world

Zawodnicy biorący udział w zawodach będą musieli wykonać testy na koronawirusa przed podróżą, jak i po przyjeździe na zawody. Obecnie w Katarze obowiązuje okres kwarantanny dla przyjeżdzających, natomiast sportowcy i osoby oficjalne otrzymają specjalne pozwolenie na przemieszczanie się, jeśli dostosują się do zaleceń.

Podjęto również decyzję o tym że nie będzie zakazu noszenia bikini podczas międzynarodowego turnieju dla kobiet. Temat został poruszony przez niemieckie zawodniczki Karla Borger i Julia Sude, które podczas wywiadu radiowego, powiedziały, że zbojkotują turniej w Katarze po tym, jak powiedziano im, że nie mogą grać w bikini.

„FIVB jest przekonana, że ​​siatkówka plażowa kobiet, jak każdy sport, powinna być oceniana na podstawie wyników i wysiłku, a nie stroju” – „Dlatego podczas zawodów w Doha jeśli zawodniczki zażądają noszenia standardowego stroju, będą mogły to zrobić”. – oświadczyła FIVB

Autor; POKOLENIEX

źródło; volleyball.world// Obraz Roman Möseneder z Pixabay/Obraz Roman Möseneder z Pixabay