12 marca 2021

OVH - jedna z największych serwerowni w Europie spłonęła

10 marca zaraz po północy wybuchł pożar w serwerowni OVH w Strasburgu. Szacuje się że ponad 3 miliony stron internetowych zostało wyłączonych. Problemy dotknęły również użytkowników z Polski.

Pożar w centrum danych OVH w Strasburgu był tak duży że nawet szybkie przybycie strażaków nie spowolniło procesu rozprzestrzeniania ognia. Ogień został ugaszony po kilku godzinach, spłonął blok SBG2 i SBG1. Pozostałe dwa bloki SBG3 i SBG4 nie uległy zniszczeniu a znajdujące się w nich serwery będą uruchamiane. Niestety spłonęły również serwery zapasowe, co znaczy nic innego jak całkowitą utratę wszystkich danych niemożliwych już do odzyskania.

Nie działa również wiele polskich serwisów takie jak oficjalne strony polskich klubów PKO BP Ekstraklasy – Jagiellonii Białystok czy Górnika Zabrze oraz MMARocks.pl „Niestety zła wiadomość z rana dla nas i naszych czytelników. Serwery firmy która obsługuje nasz ruch zostały uszkodzone podczas pożaru w siedzibie firmy OVH” – poinformował serwis.

Serwis PushPushGo który również został poszkodowany poinformował; „W chwili obecnej z przyczyn od nas niezależnych, wysyłka powiadomień nie jest możliwa. Od momentu pojawienia się problemu dokładamy wszelkich starań aby problem rozwiązać tak szybko jak to możliwe”.

Serwery OVH są użytkowane przez 1,6 mln klientów ze 140 krajów, ma 400 tys. serwerów w 31 miejscach na całym świecie.