29 marca 2021

Czeski miliarder Petr Kellner, właściciel grupy inwestycyjnej PPF, zginął w wypadku helikoptera na Alasce

Urodzony 20 maja 1964 roku w północnych Czechach Petr Kellner, według Forbesa to najbogatszy człowiek w Czechach. Zginął w katastrofie helikoptera w wieku 56 lat. Do katastrofy doszło w sobotę podczas wycieczki narciarskiej w pobliżu lodowca Knik na Alasce. Osierocił czwórkę dzieci.

Władze USA, poinformowały że w katastrofie około 80 kilometrów na wschód od Anchorage w sobotę o godz. 18:35 czasu miejscowego zginęły cztery inne osoby, wraz z pilotem. Przyczyna katastrofy nadal jest tajemnicą. Magazyn Forbes szacuje majątek Kellnera na prawie 15 miliardów euro. Oprócz Grupy EPH, PPF posiada 50 procent udziałów w firmie wydobywczej węgla brunatnego Leag, firmy dotyczące kredytów domowych głównie w Rosji i Chinach, sklep internetowy Mall.cz., oraz spółkę medialną CME z prywatnym nadawcą telewizyjnym Nova.

Rzeczniczka grupy PPF Jitka Tkadlecová oświadczyła, że pogrzeb odbędzie się w „bliskim kręgu rodzinnym”:  „Prosimy wszystkich, a zwłaszcza media, o uszanowanie prywatności rodziny Petra Kellnera w tym trudnym czasie„.