20 kwietnia 2021

Kufry na placu Piazza del Popolo w Rzymie - branża rozrywkowa w kryzysie

17 kwietnia w Rzymie odbył się protest branży rozrywkowej, która przez prowadzoną politykę covid znalazła się w najgorszym kryzysie po drugiej wojnie światowej. "Trunks in the Square" był pokojowym protestem, który zgromadził wszystkie osoby pracujące w branży wydarzeń, rozrywki, targów, konferencji i muzyki na żywo.

„Trunks in the Square”

Demonstracja ruchu „Bauli In Piazza” rozstawiła 500 kufrów i zgromadziła wszystkich pracowników sektora.

17 kwietnia minęło nieco ponad 6 miesięcy od pierwszej dużej demonstracji 10 października 2020 r. i 419 dni od zaprzestania działalności produkcyjno-kulturalnej, w której zatrudnieni są pracownicy sektora. 

W ostatnich miesiącach APS Bauli na Piazza – We Make Events Italia rozwijała się, ale przede wszystkim zajmowała się poszkodowanymi pracownikami którzy zostali bez pracy. Wydarzenie, które odbyło się 10 października, przyczyniło się do zbudowania jasnego wizerunku sektora, który gromadzi pracowników, firmy i profesjonalistów zajmujących się rozrywką, przynosząc ze sobą analizy, treści i porównania, aby przyczynić się do walki o prawa, wsparcie i uznanie dla całego segmentu.

Odpowiedzi instytucjonalne, które otrzymali przedstawiciele branży były sporadyczne, nieustrukturyzowane i niewystarczające, zwłaszcza jeśli chodzi o wsparcie pracowników i specjalistów.
Z tych powodów i ze względu na ponury scenariusz, który nadchodzi odbyła się demonstracja.

Przekaz protestu był jasny: – wsparcie dla pracowników i przedsiębiorstw – reforma sektora – zasady ponownego uruchomienia – porządek obrad międzyresortowego stołu.

Na proteście obecni byli również Feditart (Włoska Federacja Artystów) i  Pact for Performing Arts .

W międzyczasie włoski minister kultury Dario Franceschini przedstawił propozycje, aby ponowne otwarcie teatrów, kin i sal koncertowych zaplanowane już w „żółtych strefach” odbyło się przy większej obecności publiczności.

Minister zaproponował umożliwienie Regionom eksperymentowania w określonych miejscach plenerowych, imprezach z większą liczbą widzów. Wszystko to poprzez wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa, jak to już miało miejsce w innych krajach europejskich.

Techniczny Komitet Naukowy wysłuchał propozycji i zwrócił się do ministra o otrzymanie streszczenia, na temat którego szybko wypowie się, aby umożliwić rządowi jak najszybsze podjęcie obrad.

W swoim przemówieniu Franceschini powtórzył również, jak trudna jest sytuacja dla rozrywki i jak bardzo ten sektor, podobnie jak szkoła, należy uznać za „istotny dla życia obywateli”.

źródło: https://www.bauliinpiazza.it/

___________________________________________