2 lipca 2021

"Two Swipes Right" – chłopaki z Tindera

Wystawa fotografi „Two Swipes Right” w Warszawskiej Galerii TA3 to nietuzinkowy projekt Kasi Łoś. Czarno- białe zdjęcia przedstawiające chłopaków poznanych za pomocą znanej na całym świecie aplikacji randkowej Tinder można oglądać do 31 lipca.

(Prawie) Każdy singiel korzysta, korzystał lub będzie korzystać z Tindera. To jedna z wielu sposobności poznania kogoś i nawiązania nowych kontaktów. Tinder skupia wielu różnych ludzi, z różnych środowisk o różnych celach i statusie społecznym.

Rzeczywistość wszystko weryfikuje a często wyretuszowane zdjęcia nijak mają się z prawdą, niekiedy po spotkaniu na żywo urok pryska..

Pomysł projektu zrodził się na warsztatach fotoreportażu i fotodokumentu w Akademii Fotografii w Warszawie, w których Kasia uczestniczyła pod koniec 2018 r.

Na zakończenie warsztatów trzeba było przedstawić pomysł na projekt dokumentalny. Wtedy już pomysł projektu o Tinderze, wzbudził wiele emocji. „Już wtedy widziałam, że to trudny, ale świetny temat. Musiałam pokonać lęk przed pokazaniem siebie”. – stwierdziła Kasia.

„Two swipes right” jest indywidualnym spojrzeniem Kasi na Tindera i jego użytkowników. Jak sama przyznała „To walka z tym pierwszym wyobrażeniem – że po drugiej stronie są ci źli mężczyźni, którzy nic nie czują, a ich głównym celem jest zaspokojenie potrzeb seksualnych”.

Zdjęcia opowiadają o pustce i męskości którą artystka stara się zrozumieć i poznać.

„Ci dobrze wyglądający, młodzi mężczyźni, którzy często mają dobrą pracę, pasję, cieszą się powodzeniem, wcale nie są szczęśliwi. I to jest trochę przygnębiające”. – stwierdziła.

Kasia Łoś studiowała Edukację Medialną i Dziennikarstwo oraz Teologię Ogólną na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Jej czarno- białe zdjęcia z polskich ulic czy wyjątkowe portrety można obejrzeć na koncie instargam @los_katarzyna.

Zdjęcia; Kasia Łoś

_________________________