4 października 2021

„Animal” wkrótce w kinach

Późną jesienią w kinach będzie miała miejsce premiera filmu „Animal”, który jest próbą odpowiedzi na pytania dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę tendencję. Film miał światową premierę na MFF w Cannes w sekcji „Kino dla klimatu”.

W ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jeśli nic nie zrobimy pokolenie naszych dzieci będzie świadkami wyginięcia małp człekokształtnych. Ostatni raz gatunki znikały z powierzchni Ziemi w tak dużej liczbie i w tak krótkim czasie w epoce dinozaurów…

„Animal” w reżyserii Cyrlia Diona skupia się na Belli i Vipulanie – dwójce nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Ich działaniom towarzyszy Jane Goodall, znana na całym świecie prymatolog, zajmująca się badaniami nad szympansami.
Nasi bohaterowie wyruszają w podróż, aby spotkać się z niesamowitymi ludźmi, którzy podejmują konkretne działania w celu ochrony lub przywrócenia gatunków zwierząt. Będą przyglądali się wielu inspirującym inicjatywom, począwszy od działań lokalnych, aż po ambitne projekty na dużą skalę.

Dbajmy o zwierzęta i o siebie nawzajem, w końcu wszyscy należymy do jednego wielkiego królestwa!

Foto; mat.prasowe BestFilm