7 października 2021

„Szef Roku” hiszpańskim kandydatem do Oscara

Hiszpańska Akademia Filmowa zadecydowała, że „Szef Roku” („El buen patrón”) w reżyserii Fernando Leóna de Aranoy z Javierem Bardemem w roli głównej, został hiszpańskim kandydatem do Oscara.

Kontrkandydatami „Szefa Roku” były „Matki równoległe” Pedro Almodóvara i „Mediterráneo” w reżyserii Marcela Barreny. To trzeci po „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (oficjalna selekcja festiwalu w Wenecji 2017) i „Poniedziałkach w słońcu” wspólny film wielokrotnie nagradzanego reżysera Fernanda Leóna de Aranoy oraz laureata Oscara Javiera Bardema.

Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji.

„Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

Film miał światową premierę na MFF w San Sebastian.

Best Film jest polskim dystrybutorem filmu – planowana premiera w polskich kinach 3 grudnia.

fot/mat.prasowe BestFilm

____________________