3 listopada 2021

Heima i Patryk Pietrzak -„Nie spotkamy się”

„Nie spotkamy się” to kolejny singiel zespołu Heima, który wprowadza nas w klimat nadchodzącej płyty artystów. Album ukaże się na początku 2022 roku nakładem wytwórni Agora Muzyka.

Tym razem zespół serwuje nam dawkę melancholii i ukojenia.

W utworze gościnnie zaśpiewał Patryk Pietrzak, wokalista znany z formacji Ted Nemeth, a obecnie także ze swojego solowego projektu. Do „Nie spotkamy się” powstał również piękny i klimatyczny teledysk stworzony przez Brave Boy Studio.

Olga Stolarek, wokalistka i autorka tekstu o utworze:

Nie mogłam doczekać się, aż ten utwór będzie miał premierę. Leżał gotowy od dłuższego czasu i dojrzewał, aby wreszcie w odpowiedniej chwili ujrzeć światło dzienne. „Nie spotkamy się” to dla mnie jeden z ważniejszych (jeśli nie najważniejszy) utworów wchodzących w skład naszej debiutanckiej płyty. To coś co czuję całą sobą i jest całkowicie w moim stylu. Tekst to też swego rodzaju terapia dla mnie samej – uświadomienie, że nie jestem sama i muszę bardziej zwracać uwagę na to co czują inni. Utwór nabrał dla mnie jeszcze większej wartości w momencie, kiedy udało mi się zaprosić do współpracy przy nim świetnego muzyka i tekściarza – Patryka Pietrzaka.

To jedna z tych osób, dzięki którym zainteresowałam się tworzeniem własnej muzyki. Mogę śmiało powiedzieć, że gdyby nie jego twórczość, Heima mogłaby wcale nie powstać. Utwór nabrał głębi dzięki dialogowi dwóch głosów. Mam nadzieję, że Wy równie mocno co ja poczujecie „Nie spotkamy się” i zinterpretujecie w najbardziej potrzebny dla siebie sposób.

Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem pianina i syntezatorów oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie i pomimo ogromnego zróżnicowania, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze.

Artyści współpracują z łódzkim muzykiem i producentem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej kolaboracji powstał materiał na debiutancką płytę zespołu, której premiera planowana jest na początek 2022 roku. Album zostanie wydany pod skrzydłami wytwórni Agora Muzyka, do której  grona artystów zespół Heima niedawno dołączył.

„Nie spotkamy się” w serwisach streamingowych: https://ffm.to/HeimaNieSpotkamySie