2 grudnia 2021

"Matrix Zmartwychwstania" w kinach już w grudniu

W sieci zadebiutował drugi zwiastun kultowej serii "Matrix" pt. "Matrix Zmartwychwstania". To czwarta odsłona cyklu. Premiera dzieła zaplanowana jest na 22 grudnia.

Po przeszło osiemnastu latach od premiery trzeciej części filmu, na ekranach kin znowu zobaczymy tak długo wyczekiwany „Matrix”. Nowy film niemal we wszystkich krajach na świecie będzie miał premierę 22 grudnia.

Pierwszy zwiastun, pojawił się we wrześniu i automatycznie stał się trzecim najczęściej oglądanym trailerem 2021 r. na Youtubie z 40 mln wyświetleń. Znaczy to tylko tyle, że liczni fani kultowej serii z niecierpliwością czekają na dalsze przygody Neo.

Film trafi na platformę HBO Max (dostępną w wybranych krajach) oraz do kin (przedsprzedaż biletów odbędzie się już 6 grudnia).

Matrix Zmartwychwstania został wyreżyserowany przez Lanę Wachowski. Fabuła czwartej części „Matrixa” trzymana jest w tajemnicy. Scenarzysta zapewnia jednak, że nie będzie to tylko „kolejny sequel”, lecz „coś autonomicznego, co jednocześnie zawiera w sobie trzy poprzedzające filmy”.  

W filmie zobaczymy oczywiście Thomasa Andersona, po „przebudzeniu” znanego jako Neo, oraz Trinity (Carrie-Anne Moss).

Drugi zwiastun „Matrixa Zmartwychwstania” skupia zestawione ze sobą ujęcia z pierwszej i czwartej części kultowej serii. Nie przypadkiem nowy trailer nosi podtytuł „Deja Vu”.

______________________________