15 grudnia 2021

„Klątwa młodości” - premiera na platformach vod

„Klątwa młodości” – najnowszy horror wielokrotnie nagradzanego scenarzysty i reżysera Neila Marshalla trafi na platformy streamingowe już 17 grudnia.

Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Player.pl, VOD.pl, Rakuten TV, Chili, Playnow.pl, Polsat Box Go.

Jest rok 1665. W Anglii wielka zaraza zbiera śmiertelne żniwo, a ludzi ogarnia panika i rozpacz. Grace Haverstock to młoda wdowa, której mąż niedawno popełnił samobójstwo. Kiedy kobietą zaczyna się interesować właściciel ziemski Pendelton, ta szybko gasi jego zapał.

W zemście Pendelton niesłusznie oskarża ją o czary. Grace zostaje wtrącona do więzienia za przestępstwo, którego nie popełniła. Czeka ją seria niewyobrażalnych tortur oraz brutalnych i pozbawionych logiki „prób”. Udręczona przez ludzi i nawiedzającego ją demona Grace zrobi wszystko, by oczyścić się z zarzutów.

„Klątwa młodości” to oparta na prawdziwych wydarzeniach, mocna i przerażająca opowieść o kobiecie, która staje się ofiarą polowania na czarownice. To doskonałe połączenie „Dziecka Rosemary”, „Pasji” i „Egzorcysty”.


„Klątwa młodości” to nowy projekt filmowy wielokrotnie nagradzanego scenarzysty i reżysera Neila Marshalla stworzony wspólnie z Charlotte Kirk.

Dla Marshalla to powrót do horroru, czyli gatunku, który przyniósł mu rozgłos dzięki kultowemu już filmowi „Dog Soldiers” oraz dzięki „Zejściu”, które było ogromnym sukcesem zarówno komercyjnym jak i wśród krytyków. „Zejście” uważa się za jeden z najlepszych horrorów w historii. „Klątwa młodości” kontynuuje ten trend.

Nagrody:
Najlepszy Horror – Hot Springs International Horror Film Festival (2020)
Najlepszy Horror – Lonely Wolf: London International Film Festival (2020)
Najlepszy Film – New York City Horror Film Festival (2020) 

Fot; BESTFILM