21 stycznia 2022

23 stycznia odbędzie się europejski marsz na rzecz demokracji "1 milion 1 drużyna"

23 stycznia 2022 roku w Brukseli odbędzie się pokojowa międzynarodowa demonstracja organizowana przez EuropeansUnited.eu we współpracy z WWD-Belgia, Holandia, Luksemburg, Niemcy i ponad 600 lokalnych stowarzyszeń z całej Europy.

Protest rozpocznie się na Rue De la Loi przed parkiem Cinquantenaire o godzinie 11. Organizatorzy zapowiadają iż w proteście uczestniczyć będą znani mówcy z różnych krajów oraz posłowie z Parlamentu Europejskiego.

Główne żądanie organizatorów marszu jest proste:

„Chcemy społecznej publicznej debaty dotyczącej obostrzeń”.

Nazwa protestu „1 milion 1 drużyna” jest aluzją do hasła rządu premiera Decroo. W ten sposób organizatorzy protestu chcą zwrócić uwagę na pomijanie dużej i rosnącej grupy ludzi w debacie społecznej.

„Aby zrobić coś z polaryzacją między ludźmi którzy są za lub przeciw środkom chcemy uruchomić debatę publiczną aby ludzie mogli lepiej zrozumieć inne punkty widzenia. Ta demonstracja jest desperacką próbą, wołaniem o pomoc aby zapobiec wzajemnemu nieporozumieniu prowadzącej do dalszej frustracji i radykalizacji zwolenników i przeciwników. W demokracji powinniśmy rozmawiać ze sobą”.

– czytamy w wydanym komunikacie.

Organizatorzy wystosowali również apel do polityków:

„Rozpocznij debatę publiczną i parlamentarną aby dobrzy obywatele nie musieli sami wychodzić na ulice. Nie chcemy stać na ulicach, Wciąż mamy cichą nadzieję że politycy się tym zajmą, że wszyscy będziemy mogli wrócić do naszych domostw jakkolwiek naiwnie to zabrzmi. W końcu to o co pytamy jest całkowicie rozsądne. Nie prosimy o przyjęcie naszych poglądów tylko o możliwość mówienia o nich”.

Na proteście w niedzielę 23 stycznia pojawią się min:

Prof. Christitian Perronne – francuski specjalista chorób zakaźnych, kierownik oddziału chorób zakaźnych w Szpitalu Garches. Prof. doradzał wielu rządom, a także WHO, zwłaszcza odnośnie polityki szczepień. Opublikował dwa bestsellery na temat nadużyć polityki zdrowotnej podczas pandemii i występował jako ekspert przed kilkoma sądami i parlamentami.

Mary Holland – ekspertka w zakresie międzynarodowego prawa publicznego i prywatnego oraz praw człowieka. Pełni funkcję prezesa i głównego radcy prawnego Obrony Zdrowia Dziecka, organizacji non-profit kierowanej przez Roberta F. Kennedy’ego, Jr., dla którego koordynuje działania prawne. M Holland współpracuje z prawnikami z różnych krajów w celu obrony wolności medycznej i ochrony praw osób najbardziej potrzebujących.

Catherine Austin Fitts – amerykańska ekonomistka, doradca inwestycyjny i prezes firmy Solari, Inc., która publikuje słynne raporty Solari. Służyła w zarządzie banku Wall Street Dillon Read, przewodniczyła Hamilton Securities Group i zajmowała stanowisko asystenta sekretarza ds. mieszkalnictwa w administracji Busha. Ostrzega przed wprowadzeniem siatki kontrolnej takimi instrumentami, jak paszporty i portfele cyfrowe.

Francesca Donato – prawnik. Aktywna w Komisjach Rozwoju Regionalnego oraz Spraw Gospodarczych i Podatkowych Parlamentu Europejskiego, obecnie stoi na czele Komisji Petycji, która stara się dać głos wielu obywatelom europejskim, którzy chcą bronić swoich praw podstawowych. Złożyła szereg pisemnych pytań w związku ze środkami podjętymi w kontekście covid-19 i napisała rezolucję w sprawie masowego łamania praw człowieka we Włoszech.

Robert ROOS – holenderski poseł do Parlamentu Europejskiego od 2019 roku. Jako były przedsiębiorca zajmuje się głównie polityką energetyczną i klimatyczną. Po wprowadzeniu lockdownu i nałożeniu mandatów maseczkowych jak i szczepionki, stał się głosem wolności i demokracji w Europie.

Vera Sharav – 85 letnia amerykańska rzeczniczka praw człowieka oraz założycielka i prezeska AHRP, organizacji, która pełni funkcję strażnika interesu publicznego w dziedzinie badań biomedycznych. Jako ocalała z holokaustu jest zaangażowana w obronę ofiar nieetycznych badań i eksperymentów medycznych na najsłabszych, dzieciach, sierotach, upośledzonych umysłowo czy mniejszościach etnicznych.

Senta Depuydt – belgijska niezależna dziennikarka, która reprezentuje stowarzyszenie Children’s Health Defense, któremu przewodniczy w Europie Robert F. Kennedy, Jr. Senta od kilku lat publikuje liczne artykuły na temat globalnej agendy zdrowia, a w szczególności polityki szczepień. Jest również zagorzałą orędowniczką ochrony i korzystania z podstawowych wolności, takich jak wolność wypowiedzi, wolny wybór w sprawach zdrowotnych i poszanowanie prywatności.

Markus Haintz – prawnik i specjalista z zakresu prawa budowlanego i architektonicznego. Sam zorganizował i poprowadził szereg demonstracji. Od kwietnia 2020 roku jest na ulicach protestując przeciwko restrykcjom. Haintz jest członkiem-założycielem Lawyers for Enlightenment.

Astrid Stuckelberger – naukowiec ds. Zdrowia Publicznego, Autor Ekspert UE i WHO/ONZ.

____________________________