25 stycznia 2022

Galeria CAMERA WORK prezentuje wystawę »Anton Corbijn«

5 lutego 2022, CAMERA WORK Gallery w Berlinie zaprezentuje wystawę »Anton Corbijn«, która oferuje wgląd w bogatą twórczość światowej sławy fotografa i reżysera filmowego.

Antoni Corbijn stworzył portrety w niezrozumiałym języku wizualnym we współpracy z najbardziej imponującymi osobowościami w świecie muzyki, filmu, sztuki i mody. Ta wystawa obejmuje ponad 30 prac, niektóre z nich są wielkoformatowe i niedawno opublikowane.

Anton Corbijn urodził się w Strijen w Holandii w 1955 roku.

Pierwsze zdjęcia zrobił w wieku 17 lat i jak fotograf samouk, wkrótce był w stanie stworzyć prace o najwyższej rozpoznawalności. Jego gruboziarniste fotografie ujawniają surowy i zmysłowy obraz świata.

Wystawa pokazuje definiujące styl portrety Davida Bowiego, Briana Ferry’ego, Marianne Faithfull, BB Kinga, Franka Zappy, Iggy Popa, Annie Lennox, Jona Bon Jovi, Vanessy Paradis i Briana Eno, a także fotografie supermodelek, takich jak Kate Moss , Helena Christensen, Christy Turlington i Naomi Campbell, czy portret legendy Formuły 1 Michaela Schumachera na torze wyścigowym w Estoril.

Artysta zazwyczaj wykorzystuje plener jako swoją »pracownię«.

Anton Corbijn nie tylko osiągnął międzynarodową sławę jako fotograf, ale również jako reżyser filmowy takich filmów jak: »Control« (2007), »The American« (2010), »A Most Wanted Man« (2014), i »Life« (2015). Jego prace są reprezentowane w wielu renomowanych kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie.

Fot/ CameraWork