25 stycznia 2022

„Jeźdźcy sprawiedliwości” na platformach streamingowych i DVD od 28 stycznia

28 stycznia na platformy streamingowe oraz na DVD trafią „Jeźdźcy sprawiedliwości” - film Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej.

„Jeźdźcy sprawiedliwości” to trzymające w napięciu skandynawskie kino, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem.

Jensen od lat współpracuje ze stałą grupą aktorów, z których większość pojawiła się w jego czterech wcześniejszych filmach. Należy do niej przede wszystkim Mads Mikkelsen.
To kolejna świetna rola tego aktora po przebojowym, nagrodzonym Oscarem „Na rauszu”.

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak.

Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet!

Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Player.pl, Chili, Rakuten TV, TVP VOD, Polsat Box Go, Playnow.pl, VOD.pl, Cineman, nowehoryzonty.pl, MOJEeKINO oraz E-kino Pod Baranami.

Fot/ BESTFILM